هفت ویژگی شگفت انگیز صندلی که باید بدانید

به گزارش خبرگزاری آنا، کسانی که گذشته های دور، سی تا چهل سال پیش یا بیشتر را به یاد دارند، باید به خاطر داشته باشند که بسیاری از خانواده ها در روزهای سرد پاییز و زمستان از این صندلی برای گرم کردن خود استفاده می کردند که امروز خاطرات زیبایی را به همراه دارد. در این مقاله به روش استفاده از صندلی، نحوه ساخت صندلی سنتی یا لحاف صندلی اشاره می کنیم و حال اگر بخواهیم در روزهای سرد از صندلی استفاده کنیم از کجا آن را بخریم؟

صندلی چیست و چگونه می توان آن را تهیه کرد؟

هفت ویژگی شگفت انگیز صندلی که باید بدانید
صندلی در گذشته کشورمان و همچنین در تاریخ بسیاری از کشورهای آسیای شرقی مانند کره، ژاپن و … جایگاه ویژه ای دارد. با گذشت زمان و ورود دستگاه ها و تجهیزات جدیدتر به منازل مانند بخاری نفتی، برقی و گازی یا گرمایشی و … میزان استفاده از این وسیله اندکی کاهش یافته است. اما هنوز در بسیاری از روستاها از صندلی برای گرم کردن خانه و بدن استفاده می کنند و در برخی از شهرهای بزرگ نه تنها برای استفاده بسیار خوب از این وسیله، بلکه برای زیباسازی گوشه ای از خانه و برای حس نوستالژیک از این وسیله استفاده می کنند. . در این قسمت سعی می کنیم ساختار صندلی و لحاف را برای افرادی که سن کمتری دارند و ممکن است قبلاً از صندلی استفاده نکرده یا ندیده اند توضیح دهیم.

صندلی میزی است که دارای چهارپایه است و از چوب ساخته شده است. این میز اغلب با ابعاد حدود یک متر در یک متر ساخته می شود که ارتفاعی در حدود 70 تا 80 سانتی متر دارد. البته انتخاب ابعاد صندلی نیز با توجه به سلیقه شما قابل تغییر است، یعنی می توان آن را به شکل مستطیل یا با ارتفاع کمتر یا بیشتر از آنچه گفتیم درست کرد; اما نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه کرد این است که اگر ابعاد سطح میز چهارپایه یا صندلی بیش از حد بزرگ باشد، با قرار دادن بشقاب های سرو و …. روی آنها، چوب روی سطح میز می تواند متورم شود و در نهایت باعث تغییر شکل و شکستن آن شود. ; بنابراین بهتر است اندازه های استاندارد این میز را سفارش دهید.

  آخرین اخبار رتبه بندی معلمان/ شرایط گواهینامه صلاحیت معلم چیست؟ - اندیشه معاصر

بسته به سایز میز می توانید از لحاف چهار × 4 متری یا لحاف 7 × 7 متری برای لحاف صندلی استفاده کنید. گستردگی لحاف روی میز باید به گونه ای باشد که بتواند روی میز را به خوبی بپوشاند و از خارج شدن حرارت صندلی جلوگیری کند و به راحتی روی بدن کشیده شود و هنگام خواب و نشستن دور آن بدن را گرم کند.

اغلب روی لحاف، برای تزیین یا جلوگیری از کثیف شدن، از ملحفه سفید یا جاجیم و ترمه استفاده می شود. در گذشته علاوه بر لحاف و ملحفه، سینی بزرگی به نام جامه روی میز می گذاشتند که این سینی ها بیشتر مسی بود و سماور یا چراغی برای روشنایی و انواع میوه و غذا روی آن قرار می گرفت. زیرا در گذشته شام ​​و ناهار را روی یک صندلی صرف می کردند و عصرها همه خانواده دور آن می نشستند و از چای و میوه های خشک یا میوه هایی که در زمستان موجود بود میل می کردند و از گفتگو با یکدیگر لذت می بردند. برای اینکه بتوانید زیر صندلی راحت بخوابید، تشکی دور آن پهن می کنند و پشتی و بالش های زیادی قرار می دهند تا آسایش بیشتری را برای خانواده فراهم کند.

هفت ویژگی شگفت انگیز صندلی که باید بدانید

برای گرم کردن صندلی از چه تجهیزاتی استفاده می شود؟

در گذشته برای گرم کردن کرسی از زغال سنگ استفاده می‌کردند، اما از بیرون می‌خریدند یا خود اهل خانه آن را در خانه تهیه می‌کردند و خشک می‌کردند و در زمستان برای گرم کردن کرسی معمولاً برای این کار استفاده می‌شد. همچنین مورد استفاده قرار می گرفت که در آن پوسته های زغال سنگ قرار می گرفت و روشن می شد و هنگامی که آتش به خوبی شعله ور شد، آن را به زیر کرسی منتقل می کردند. بعدها که برق به خانه ها و روستاها رسید از بخاری های برقی کوچکی برای این منظور استفاده شد که مزایای خاصی نسبت به استفاده از زغال سنگ داشت که از مهمترین آنها می توان به نظافت بیشتر و جلوگیری از گرفتگی صندلی در اثر خاکستر زغال اشاره کرد. .

  شروع ثبت نام دوره مقدماتی آزمون استخدامی مرکز تربیت معلم واعظ - اندیشه معاصر

هفت ویژگی صندلی که باید بدانید

استفاده از این وسیله گرمایشی، جدا از اینکه بدن شما را در برابر سرمای شدید محافظت می کند، دارای خواص دارویی بسیاری است که اگر بگوییم چقدر می تواند به سلامتی شما کمک کند، باورتان نمی شود. بی شک به همین دلیل است که گذشتگان ارگانیسم مقاوم تری در برابر بیماری ها داشتند.

درمان سرما و رطوبت بدن و بیماری های ناشی از آن

وجود رطوبت در بدن و یا سرد شدن آن می تواند عوارض جسمی و روحی زیادی ایجاد کند. اما هنگام استفاده از صندلی به دلیل گرم شدن کمر و پشت، رطوبت بدن از بین می رود و گرمای لازم به تمام نقاط بدن می رسد و بدن می تواند در برابر سرما مقاومت کند.

کاهش درد مزمن مفاصل

اگر در فصول گرم سال درد مفاصل داشته باشید، درد مفاصل در زمستان بیشتر می شود. بنابراین استفاده از این وسیله گرمایشی منجر به کاهش چشمگیر درد در ناحیه زانو، کمر و ستون فقرات می شود.

گردش خون متعادل در تمام قسمت های بدن

هفت ویژگی شگفت انگیز صندلی که باید بدانید

در فصول سرد، بدن بر خون رسانی به قسمت های حیاتی بدن از جمله قلب و کلیه ها و همچنین مغز تمرکز می کند. به همین دلیل ممکن است رسیدن خون به سایر نقاط بدن دشوار باشد، بنابراین در فصل سرد، گردش خون در بدن متعادل می شود و بدن شاداب تر می شود. زیرا وقتی پاها گرم هستند، مغز استخوان می تواند در تولید خون بهتر عمل کند.

بهبود حافظه
گفتیم یکی از خواص صندلی حمایت از خون سازی و خون رسانی به بدن است، با توجه به موارد فوق استفاده از این وسیله گرم کننده باعث می شود خون به خوبی به مغز برسد و فعالیت های مغزی بیشتری را القا کند و ذهن و حافظه را تقویت کند.

  کمک تسلیحاتی جدید آمریکا به اوکراین

درمان دیابت
اگر لوزالمعده سرد و مرطوب شود، نمی تواند انسولین لازم برای کاهش قند خون را آزاد کند، بنابراین یکی از خواص استفاده از صندلی را می توان تاثیر مثبت بر پانکراس و درمان دیابت دانست.

آنها عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشند
گرمای پا و دست برای عملکرد دستگاه گوارش موثر است و به سلامت اندام های داخلی بدن کمک می کند.

بهبود روماتیسم و ​​آرتریت
اگر از دردهای روماتیسمی و آرتروز رنج می برید، یکی از خواص صندلی سنتی را می توان رفع این دردها دانست، بنابراین با گرم کردن زانو و کمر و … مشکلات زانو و کمر به خوبی حل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید