هشدار لاوروف به ناتو درباره عواقب مداخله در جنگ اوکراین

1002618 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه درباره پیامدهای مداخله نظامی ناتو در جنگ اوکراین هشدار داد.

لاوروف گفت: کارشناسان ناتو مستقیما بر نیروهای اوکراینی در لوهانسک و دونتسک نظارت می کنند. امیدواریم در میان سیاستمداران اروپایی افرادی باشند که عواقب خطرناک چنین اقداماتی را درک کنند.”

وزیر امور خارجه روسیه گفت: در درگیری های کنونی، غرب و روسیه در حال جنگ هستند و از اوکراین به عنوان کالا استفاده می کنند. از سال 2014، ایالات متحده و اروپا “بدون قید و شرط رژیم روس هراسی کیف را رهبری می کنند” و سخنرانی های متعدد رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی در جلسات مختلف “بخشی از این نمایش هاست”.

لاوروف افزود: او سخنان رقت انگیزی می کند و وقتی ناگهان چیزی منطقی را پیشنهاد می کند (غربی ها) بر شانه او می کوبند. همان اتفاقی که پس از مذاکرات روسیه و اوکراین در استانبول افتاد. در پایان ماه مارس، پیشرفتی در مذاکرات حاصل شد، اما با استفاده از داستان ظاهرا ساختگی بوچا، کیف مجبور به عقب نشینی شد.

وی همچنین به اعطای نامزدی اتحادیه اروپا به اوکراین و مولداوی اشاره کرد و آن را بخشی از بازی ژئوپلیتیکی با روسیه دانست و گفت: اتحادیه اروپا از ایسلند برای عضویت در اوکراین دعوت می کند اما چنین کاری را برای روسیه انجام نمی دهد.

لاوروف گفت: ما نیازی به عضویت در این ائتلاف نداریم، اما اظهارات آنها ماهیت این اقدامات تقابلی و عمدی را آشکار می کند.

انتهای پیام/

  حسینی: توزیع عادلانه یارانه ها از تشدید مشکلات معیشتی می کاهد

دیدگاهتان را بنویسید