هشدار سیل در 6 استان

هشدار سیل در 6 استان

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه (9 و 10 مردادماه) در استان های کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری. ، کوگیلویه و بویر. احمد، استان های غربی اصفهان، یزد و سمنان، همدان، مرکز اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات خراسان شمالی و رضوی بارش باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقت در نقاط، گرد و خاک و در مستعد. مناطق پیش بینی تگرگ و هشدارهای لازم برای مناطقی که بارندگی شدید است صادر شده است.

وی افزود: روز سه شنبه (20 مرداد) در استان های چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویار احمد، شرق خوزستان، غرب فارس، برخی از نقاط بوشهر، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی و چهارشنبه و پنجشنبه (12 و 23 مرداد) در ارتفاعات البرز در ارتفاعات مرکزی و هرمزگان رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت گاهی گرد و خاک خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی همچنین گفت: طی پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان دریای عمان و تنگه هرمز تا دو روز آینده مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی همچنین با بیان وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: فردا (19 مردادماه) آسمان تهران نیمه ابری و گاهی افزایش ابر خواهد بود. بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 33 و در روز سه شنبه (20 مرداد) قسمت متغیر و افزایش ابر در نقاط، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای 20 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  بازیگر معروف سریال پایتخت به سرقت متهم شد + جزئیات - اندیشه معاصر

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (9 و 10 مرداد) اهواز با 40 و 41 درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با 14 درجه سانتیگراد سردترین است.

بر اساس هشدار سازمان هواشناسی امروز (18 مرداد) در نیمه جنوبی و نیمه شرقی خوزستان، نیمه غربی و نیمه جنوبی کرمان، مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان، نیمه غربی و نیمه جنوبی فارس. و نیمه شرقی بوشهر و روز دوشنبه (19 مرداد) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و مرکز کرمان، شرق خوزستان پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید