هشدارهای وبا را جدی بگیرید / چه عواملی در شیوع وبا نقش دارند؟

1083556 فقط خبر

مینو مرز فوق تخصص بیماری های عفونی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان خبرگزاری آنا در خصوص وضعیت بیماری وبا در ایران گفت: منشأ اصلی این بیماری از کشورهای همسایه یعنی افغانستان و پاکستان است. . برخی از پاکستانی ها و افغانستانی ها به دلیل نداشتن جایی برای خواب و استراحت در کنار زمین های کشاورزی وارد کشور ما می شوند، استراحت می کنند و کارهای روزمره خود را در همان مکان انجام می دهند.

وی با بیان اینکه این امر باعث آلودگی میکروبی محصولات کشاورزی می شود، افزود: این موارد باعث افزایش و گسترش بیماری می شود.

این فوق تخصص عفونی همچنین درباره دلایل انتقال این بیماری گفت: یکی از راه های انتقال این بیماری مهاجرت تعدادی از اتباع افغانستانی و پاکستانی به ایران است و این امر منجر به افزایش این بیماری می شود. مانند سال های گذشته.”

این متخصص عفونی افزود: مواد غذایی مانند میوه ها، سبزیجات و مواد اولیه باید به خوبی شسته شوند تا افراد و خانواده ها دچار بیماری و بیماری نشوند، زیرا یکی دیگر از راه های انتقال بیماری، تمیز نگه داشتن مواد غذایی خام است.

محرز افزود: استفاده از غذاهای خام مانند: سبزیجات و میوه ها را چند دقیقه در مخلوط آب نمک یا آب با سرکه قرار دهید تا ضد عفونی شود و پس از آبکشی شروع به مصرف کنید.

وی گفت: این بیماری از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود، مگر اینکه فرد با دست آلوده غذا را لمس کند و افراد دیگری از آن غذا استفاده کنند که در این صورت یا افراد دیگر در معرض این بیماری قرار می گیرند یا می توانند. شما باید از آن رنج ببرید.

  فعالیت سامانه جدید بارشی در برخی استان ها توسط فردا + فیلم

باید بگویم؛ طبق اعلام وزارت بهداشت، در سال های 99 و 1400 هر سال یک مورد ابتلا به وبا در کشور داشتیم و امسال تاکنون کمتر از 10 مورد مشکوک به وبا ثبت شده است.

انتهای پیام/120/

دیدگاهتان را بنویسید