هزینه 2.2 میلیارد یورویی انگلیسی ها در نقل و انتقالات تابستانی

18871 110 فقط خبر

باشگاه های لیگ برتر انگلیس رکورد جدیدی را در بازار نقل و انتقالات تابستانی اروپا ثبت کردند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، پنجره نقل و انتقالات تابستانی فوتبالیست ها در انگلیس روز گذشته (پنجشنبه) بسته شد. رکوردهای جدیدی در این پنجره به ثبت رسیده است، از جمله گران ترین خرید لحظه آخری منچستریونایتد با خرید یک بازیکن برزیلی به مبلغ 95 میلیون یورو.

خرید برزیلی از منچستریونایتد به ثبت رکورد 2.2 میلیارد یورویی در لیگ برتر برای پنجره نقل و انتقالات تابستانی 2022 کمک کرد. این رقم رکورد قبلی در سال 2017 را با رقم 1.7 میلیارد یورو شکست. البته در آن زمان این رقم بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی بود. توانایی های باشگاه های لیگ برتر انگلیس پس از بهبود وضعیت اقتصادی این کشور پس از اپیدمی جهانی ویروس کرونا افزایش یافته است.

مجموع هزینه های 20 باشگاه لیگ برتری در پنجره نقل و انتقالات تابستانی 2022 که از 10 ژوئن تا 1 سپتامبر باز بود، 67 درصد بیشتر از سال گذشته بود. این رقم معادل 1.28 میلیارد یورو بود.

طبق گزارش شرکت خدمات مالی Deloitte، فصل 2022-2023 گران ترین فصل لیگ برتر در مقایسه با دو پنجره نقل و انتقالات 2017-2018 است که در مجموع 2.17 میلیارد یورو هزینه شده است.

در لیگ برتر انگلیس بیست تیم حضور دارند. این کشور دارای یکی از معروف ترین لیگ های فوتبال در جهان است که بازیکنان برجسته ای از سراسر جهان در آن به کار گرفته شده اند. در جدول رده بندی فصل جدید لیگ برتر انگلیس تا پایان هفته پنجم، آرسنال لندن با 5 پیروزی متوالی و پانزده امتیاز صدرنشین است.

  خبرگزاری آنا - احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

منچسترسیتی (پانزده امتیاز)، تاتنهام (یازده امتیاز)، برایتون (ده امتیاز) و منچستریونایتد (9 امتیاز) در رده های دوم تا پنجم قرار دارند. لسترسیتی نیز با یک امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید