هزینه زندگی در انگلیس

1081930 فقط خبر

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، از زمان جنگ روسیه و اوکراین وضعیت اقتصادی همه کشورها بدتر شده است. اما در بریتانیا، این بحران با تورم شدید و کاهش رشد اقتصادی مشهودتر است.

نارضایتی اجتماعی از افزایش هزینه های زندگی در بریتانیا در حال افزایش است. متروی لندن در 6 ژوئن (16 ژوئن) به دلیل اعتصابات گسترده در اعتراض فلج شد.

اعتصابات مشابه برای 21 ژوئن (31 ژوئن) پیش بینی می شود. اعتصابات مشابهی برای قطارهای بین شهری در هفته های آینده برنامه ریزی شده است. به این ترتیب فعالیت آنها مختل خواهد شد.

فقط نیمی از ترافیک معمولی در حال حرکت است. اتحادیه ها همچنین روز شنبه (18 ژوئن) در لندن تظاهراتی را در اعتراض به “بحران هزینه های زندگی” برگزار کردند.

فرانس اوردی، دبیرکل مهم ترین اتحادیه بریتانیا می گوید: «زندگی برای بسیاری از خانواده های بریتانیایی بسیار سخت شده است. پر کردن باک خودرو با بنزین اکنون 100 یورو (116 یورو) هزینه دارد، به همین دلیل است که اکثر کارگران کم دستمزد مجبورند استفاده از اتومبیل خود را فراموش کنند.

قیمت برق و گاز ۲۳ برابر بیشتر از دستمزدها افزایش یافته است. به گفته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، رشد اقتصادی بریتانیا در سال آینده صفر خواهد بود. به غیر از روسیه، این بدترین وضعیت برای گروه 20 است.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) رشد اقتصادی 1.6 درصدی را برای منطقه یورو در سال 2023 (1402) و 1.2 درصدی را برای ایالات متحده پیش بینی کرده است. اما رشد اقتصادی بریتانیا صفر خواهد بود.

در نتیجه وضعیت اقتصادی بریتانیا بدتر از سایر کشورها است. از یک سو تورم 9 درصدی در فروردین (فروردین) و از سوی دیگر کاهش شدید رشد اقتصادی این وضعیت ناخوشایند را تشدید کرد.

  تجارت ایران و چین 3.85 میلیارد دلار در 3 ماه

به گفته اقتصاددانان، بریتانیا در رکود اقتصادی است. تولید ناخالص داخلی در مارس (مارس 1400) به منفی 0.1 درصد و در آوریل (آوریل) به منفی 0.3 درصد کاهش یافت. از این پس اداره آمار بریتانیا درصد تولید ناخالص داخلی ماهانه را اعلام می کند.

بانک مرکزی انگلیس کاهش 0.3 درصدی تولید ناخالص داخلی را در سه ماهه دوم پیش بینی کرده است. همه اینها نشان می دهد که کشور در حال ورود به دوره رکود تورمی یعنی رکود همراه با تورم ترکیبی است.

برای مقابله با این وضعیت، بانک انگلستان راهی برای افزایش نرخ بهره می بیند. بنابراین گزارش، در روز پنجشنبه 26 خرداد (26 خرداد) برای پنجمین بار از آذرماه گذشته (دی 1400)، نرخ سود بانکی با رشد 0.25 واحدی به 1.25 درصد رسید.

این در حالی است که سه نفر از اعضای هیئت رئیسه بانک انگلستان معتقدند که افزایش نرخ سود باید تسریع شود و 0.5 واحد اضافه شود.

این افزایش بی سابقه قیمت ها از اول آوریل که تعرفه های جدید گاز و برق وضع شد، بوده است. قبوض 54 درصد افزایش یافت. در انگلستان “سپر تعرفه” وجود ندارد و افزایش قیمت در بازارهای بزرگ کل بازار را تحت تاثیر قرار می دهد و دو بار در سال در آوریل و اکتبر (آوریل و اکتبر) محاسبه و تعدیل می شود.

منبع: عصر اقتصاد

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید