هزینه ایمپلنت فوری دندان (ایمپلنت فوری در تهران) – فکر مدرن

هزینه ایمپلنت فوری دندان کمی بالاتر از ایمپلنت های دندانی معمولی است. یکی از رایج ترین روش هایی که برای کاشت دندان استفاده می شود، ایمپلنت فوری است.

ایمپلنت فوری برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود. ایمپلنت به عنوان ریشه دندان در استخوان فک قرار می گیرد و یک پایه بسیار محکم و بسیار بادوام است که جایگزین دندان از دست رفته می شود.

روند درمان ایمپلنت‌های معمولی و ایمپلنت‌های فوری یکسان نیست، اما مدت زمان درمان و بهبودی شبیه‌تر است.

سوالی که اغلب در ذهن بیماران ایجاد می شود این است که ایمپلنت فوری چیست و چه تفاوت هایی با ایمپلنت معمولی دارد؟

برای مشاهده هزینه ایمپلنت دندان در 1400 به لینک زیر مراجعه کنید.

هزینه ایمپلنت دندان

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری (ایمپلنت فوری) این یک نوع کاشت دندان فوری است که با روش های دیگر متفاوت است. این روش معمولا برای دندان های جلویی که دید بیشتری دارند استفاده می شود.

هنگام انتخاب ایمپلنت سنتی، پس از کاشت پایه در استخوان فک، به مدتی زمان نیاز دارید تا تاج دندان را روی آن قرار دهید.

اما زمانی که ایمپلنت فوری را انتخاب می کنید، بلافاصله پس از برداشتن دندان و کاشت ایمپلنت دندانی ناپدید می شود، یک تاج موقت روی پایه نصب می شود تا بهبودی کامل حاصل شود و تاج اصلی برای قرار دادن آماده می شود.

زیبایی دندان ها پس از نصب تاج اصلی دندان تکمیل می شود. این روش برای افرادی مناسب است که حتی برای یک روز استحکام دندان و زیبایی دندان را ندارند.

البته علاقه افراد به تنهایی نمی تواند ملاک استفاده از روش کاشت فوری باشد، بلکه داوطلب باید شرایط خاصی داشته باشد تا بتواند از این روش برای خود استفاده کند. و البته نکته دیگری که تفاوت این دو روش است هزینه ایمپلنت فوری است.

  لحظات کلیدی در نوشیدن چای سبز - تفکر مدرن

مثل همیشه هزینه فوری کاشت به دلیل طراحی و ساخت روکش موقت و برخی درمان های اضافی که نیاز به استفاده فوری برای کاشت ایمپلنت دارند، کمی بزرگتر از ایمپلنت های معمولی است.

61 1 فقط خبر

مراحل کاشت ایمپلنت فوری یا یک روزه

ایمپلنت دندان یک روزه کاملا شبیه ایمپلنت سنتی است و ایمپلنت باید در مدت زمان مشخصی به استخوان فک بیمار جوش داده شود. اما بزرگترین تفاوت بین ایمپلنت فوری دندانی و ایمپلنت سنتی این است که در همان روز کاشت ایمپلنت فوری، یک تاج موقت روی پایه شما قرار می گیرد تا تاج دندان اصلی روی ایمپلنت نصب شود.

قبل از اینکه ایمپلنت بلافاصله کاشته شود، باید چندین آزمایش تشخیصی انجام شود متخصص ایمپلنت دندان انجام شود. این آزمایش ها شامل توموگرافی کامپیوتری، اشعه ایکس و تصویربرداری کامل از دهان و دندان است.

تهیه این تست های تشخیصی به پزشک اجازه می دهد تا روند جراحی را به طور کامل بررسی و برنامه ریزی کند.

ایمپلنت های فوری با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام می شود و پس از آن تاج موقت که به کمک طراحی کامپیوتری ساخته شده است باید بر روی پایه نصب شود، سپس دوره نقاهت و درمان به پایان رسیده و تاج اصلی روی آن نصب شود. پایه

مزایای ایمپلنت فوری چیست؟

 1. ایمپلنت فوری یک جایگزین بسیار پایدار برای دندان یا دندان از دست رفته است.
 2. این یک روش جراحی ایمن و بدون بخیه روی لثه و بافت نرم دهان است.
 3. با استفاده از این درمان می توانید به حفظ بافت لثه و جلوگیری از تحلیل رفتن آن کمک کنید.
 4. با استفاده از این روش درد کمتر و دوره نقاهت کوتاه تری را تجربه خواهید کرد.
  امروز حافظ 8 اسفند 1392 / چه کسی خط سبز می پاشد - اندیشه معاصر

62 1 فقط خبر

مراقبت های لازم بعد از کاشت دندان

مهمترین چیز بعد از کاشت ایمپلنت مراقبت فوری است. شما باید از دندان های کاشته شده خود مانند یک دندان طبیعی مراقبت کنید. بهداشت دهان و دندان را باید مانند دندان های طبیعی رعایت کرد و با استفاده از وسایل بهداشتی مانند مسواک و نخ دندان از تجمع پلاک روی دندان ها و بقایای مواد غذایی بین دندان ها جلوگیری کرد.

علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان، باید به اندازه کافی استراحت کنید تا زخم ها در سریع ترین زمان ممکن بهبود یابند. برای بهبود زخم ها باید از خمیر دندان ضد حساسیت و مسواک نرم استفاده کنید. اقدامات احتیاطی که پس از ایمپلنت دندان باید رعایت شود عبارتند از:

 1. برای تمیز کردن ناحیه کاشته شده از دهانشویه آنتی باکتریال استفاده کنید
 2. از مسواک های بین دندانی برای از بین بردن زباله های بین دندانی استفاده کنید
 3. از خمیردندانی استفاده کنید که حاوی فلوراید باشد و خاصیت ضد سایش داشته باشد
 4. تمام سطح دندان و بین دندان ها باید تمیز شود و به خصوص اطراف تاج دندان باید کاملا تمیز شود.
 5. پس از کاشت ایمپلنت باید استراحت کنید تا کمی قدرت بدنی شما افزایش یابد و رشد استخوان فک شما بهتر شود.
 6. نخ دندان های زیادی در بازار وجود دارد که انتخاب بهترین آنها کمی دشوار است اما باید پس از مشورت با پزشک انتخاب شود. نخی که تهیه می کنید باید با مواد خوبی پوشانده شود. تمام افرادی که از دندان هایی غیر از دندان های طبیعی خود استفاده می کنند باید برای مسواک زدن از نخ دندان استفاده کنند.
 7. برای اینکه بتوان پلاک انباشته شده روی دندان و التهاب لثه را از بین برد، بهتر است از لامپ آب با نوک غیر فلزی استفاده کرد. استفاده از چراغ راهنما آب یک یا دو بار در روز مجاز است. بهتر است بطری آب خود را با محلول های غیر الکلی و آنتی باکتریال بشویید و سپس از آن استفاده کنید.
 8. استفاده از محافظ لثه و پاک کننده لثه می تواند تاثیر زیادی بر سلامت لثه بیمار داشته باشد و نکته بسیار مهمی در مراقبت از ایمپلنت های دندانی است. بهترین نوع پاک کننده آدامس سری سیلک است که برای تمیز کردن آن باید روی لثه ها کشیده شود.
 9. برای جلوگیری از آسیب به ایمپلنت دندانی، باید سطح ایمپلنت و بافت اطراف ایمپلنت را کاملا تمیز کنید. این تمیز کردن اطراف ایمپلنت باکتری ها را می کشد و از عفونت در ناحیه لثه جلوگیری می کند. این ویزیت وضعیت کلی ایمپلنت شما را به اطلاع پزشک می رساند و در صورت وجود مشکل در اسرع وقت برداشته می شود. تمیز کردن خطوط کناری لثه بسیار مهم است.
 10. ممکن است پس از کاشت ایمپلنت و اتمام عمل احساس درد، التهاب و قرمزی داشته باشید که کاملا طبیعی است. در چند روز اول پس از هر عمل، ممکن است متوجه برخی عوارض جانبی شوید که با استراحت و مراقبت مناسب از بین می روند. بنابراین بهتر است حداقل تا یک ماه پس از کاشت ایمپلنت از فعالیت های سنگین و ورزش های حرفه ای خودداری کنید تا بتوانید دوره نقاهت را کامل کنید. برای اینکه ایمپلنت به استخوان فک بچسبد، بدن باید قدرت کاملی برای رشد استخوان داشته باشد و فعالیت می تواند این نقاط قوت را برای رشد استخوان ضعیف کند.
 11. استفاده از هرگونه تنباکو و دارو برای جوش دادن ایمپلنت دندان مضر است و نباید به مدت یک ماه استفاده شود.
  قیمت سهم امروز 23 آذر 1400 - اندیشه معاصر

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257555

دیدگاهتان را بنویسید