هزریان: کمیسیون اصل 90 با رویکرد کمک به دولت و حل مشکلات در کنار رئیس جمهور است

637406236959917669 lg فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، علی هزریان، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز (پنجشنبه 9 تیرماه) کمیسیون اصل 90 با رئیس جمهور، گفت: این کار قوای سه گانه است. گزارشی آماری و دقیق از وضعیت پرونده های مربوط به دستگاه های اجرایی و کشوری که به تفکیک در کمیسیون اصل 90 موجود است و همچنین از موضوعات پرونده ها و موارد اصلی که به اطلاع آیت الله رئیسی می رسد. دسترسی ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این جلسه تاکید شد که کمیسیون اصل 90 با رویکرد کمک به دولت و رفع مشکلات مردم در کنار رئیس جمهور است. تلاش برای کارآمدی و کمک به دولت در تحقق عدالت با رویکرد مشکل محور.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرات، اسلام شهر و پردیس در مجلس یازدهم با اشاره به محورهای مطرح شده در جلسه و در نهایت تصویب و تاکید رئیس جمهور برای پیگیری به صورت ویژه، گفت: مقام معظم رهبری مقام معظم رهبری و پرونده های اقتصادی مطرح شده در کمیته و با توجه به عدم شفافیت در ساختار بودجه و وضعیت نظام بانکی که در سال های اخیر مشکلات زیادی را در ایجاد پول غیرقانونی و مفاسد اقتصادی ایجاد کرده است، آقای رئیسی تاکید کرد: بحث اصلاح ساختار بودجه کشور و نظام بانکی در دولت در حال نهایی شدن است و این دو موضوع می تواند به کاهش پرونده ها در کمیسیون اصل 90 نیز کمک کند.

وی همچنین یادآور شد: در جلسه امروز گزارشی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نظام کلی معاملات و اقدامات کمیسیون اصل 90 ارائه شد و مقرر شد رئیس جمهور موضوع را از طریق قانون اساسی پیگیری کند. کمیسیون موضوع سیاست خارجی و مذاکرات برای احیای برجام نیز از دیگر مواردی بود که مورد تاکید قرار گرفت، منافع ملی، ملی و منافع اقتصادی برای کشور.

  آینده دخترانی با مادران بد؛ از بیماری روانی تا فرار - تفکر مدرن

هزریان به موضوع قرارداد هلال و پرونده های مطرح شده در کمیسیون اصل 90 و پیگیری های دولت در این زمینه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پرونده در حال حاضر در قوه قضائیه در جریان است، معاونت حقوقی رئیس جمهور قانون 90 کمیته مجلس برای احقاق حقوق ملی خود این پرونده را تا آخر پیگیری خواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: موضوع مسکن و نحوه عملکرد وزارت راه و شهرسازی در اجرای سامانه املاک و مسکن یکی از مواردی است که مورد توافق کمیسیون و رئیس جمهور قرار گرفته و داشته است. راه خاص موضوع افزایش ظرفیت پزشکی در راستای اجرای قانون عدالت آموزشی و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص نیز مطرح شد. و به دلیل برخی کارشکنی ها و عدم اجرای دقیق قانون، مقرر شد این موضوع از سوی رئیس جمهور پیگیری شود تا مشکل کمبود سرانه دارو به نفع مناطق فقیرنشین حل شود.

وی با اشاره به موضوع برخورد با حقوق های نجومی مجتمع های دولتی در سال های اخیر افزود: جمهوری و معاونت حقوقی رئیس جمهور تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

سخنگوی اصل 90 مجلس شورای اسلامی با یادآوری عدم تلاش برخی افراد در دستگاه های دولتی برای اجرای اقدامات و دستورات رئیس جمهور و سیاست های کلان دولت و هماهنگی سیاست های دولت با آنچه در عمل انجام می شود. ، گفت: مسئولین گاهی دست به کارشکنی زده اند. از این رو به گفته دکتر رئیسی، مقرر شد کمیسیون در اصل 90 نمونه هایی از این مشکلات را شناسایی و برای رسیدگی مناسب به غیر از پیگرد قانونی به رئیس جمهور ارائه کند تا با کارکنان برای رسیدگی به مشکلات عمومی به نحو مناسب برخورد شود.

  هند و روسیه سوئیفت - تفکر مدرن را معرفی می کنند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید