هر ماجراجویی رژیم صهیونیستی از این پس با قیمتی مضاعف روبرو خواهد شد

مرکز پژوهش های مجلسی در گزارشی با بررسی علل و پیامدهای جنایت جدید رژیم صهیونیستی علیه غزه اعلام کرد: شلیک بیش از 700 موشک به سرزمین های اشغالی به صهیونیست ها ثابت کرد که از این پس هر گونه ماجراجویی این رژیم با خطر مواجه خواهد شد. هزینه مضاعف .

هر ماجراجویی رژیم صهیونیستی از این پس با قیمتی مضاعف روبرو خواهد شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، دفتر تحقیقات سیاسی این مرکز در گزارشی با عنوان «جنایت جدید رژیم صهیونیستی علیه غزه: علل و پیامدها» از دور جدید حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه تحت عنوان “سپیده دم” در 14 آگوست آغاز شد. بلند شد در این حملات، تیسیر الجباری، مسئول هماهنگی زمینی بین حماس و جهاد اسلامی و یکی از نیروهای تأثیرگذار مقاومت، کشته شدند. به گفته وزارت بهداشت فلسطین، در جریان جنگ سه روزه 45 فلسطینی از جمله 6 کودک کشته شدند. در این حملات 360 فلسطینی نیز زخمی شدند.

گزارش مرکز پژوهش های مجلس می افزاید؛ دور جدید خشونت های وحشیانه رژیم اشغالگر تنها 15 ماه پس از جنگ سیف القدس (2021) رخ داد که منجر به شهادت بیش از 260 فلسطینی شد. اگرچه دور جدید حملات از جمعه شب آغاز شد، اما ناظران مسئله فلسطین بر این باورند که مقدمات حمله جدید ارتش رژیم صهیونیستی – از جمله حملات پهپادی به نوار غزه – از هفته ها قبل انجام شده بود.

گزارش مرکز پژوهش های مجلس این سوال را مطرح می کند که چرا رژیم اشغالگر قدس در این مقطع می خواست با جبهه مقاومت بجنگد؟ آنچه مشخص است این است که دور جدید حملات رژیم صهیونیستی اقدامی سنجیده و حساب شده برای کسب مشروعیت از شهرک نشینان برای انتخابات جدید نوامبر (1401) است. همچنین تلاش رژیم برای اختلاف افکنی بین نیروهای مقاومت برای تضعیف جبهه جهاد اسلامی، تلاش برای انتقام از شکست رژیم در جنگ سیف قدس و حمله به توان موشکی جبهه مقاومت برای جلب توجه غرب. وی با اشاره به تنش در روابط روسیه با رژیم صهیونیستی و حضور در آن، به موضع انفعالی در منطقه و همچنین عادی سازی روابط اعراب و رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

  تأثیر مصرف آب بر سلامت بدن و کاهش وزن - تفکر مدرن

در این گزارش با استناد به نظر بسیاری از تحلیلگران منطقه، دور جدید حملات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه با هدف انتقام از عملیات شمشیر مقدس در سال 2021 انجام شده است و بر اساس استراتژی نظامی رژیم صهیونیستی (جنگ پیشگیرانه) بعید است. که مقامات این رژیم به دنبال ادامه جنگ خواهند بود، زیرا اساساً صهیونیست ها مدت هاست که توانایی جنگ طولانی مدت با گروه های مقاومت را از دست داده اند. نکته بسیار مهم این است که آنچه در میدان عمل رخ داده این است که افزایش و نمایش قدرت موشکی در جبهه مقاومت معادله جنگ را در منطقه تغییر داده است.

بر اساس این گزارش، اگرچه رژیم صهیونیستی ممکن است نقطه آغاز تهدید نظامی و جنگ باشد، اما تداوم و اراده برای پایان دادن به جنگ به دست نیروهای مقاومت افتاده است. در روند کوبیدن واکنش های گروه های مقاومت علاوه بر غزه؛ کرانه باختری و به ویژه شهر جنین به غزه دیگری تبدیل شده است. این یک تحول بی سابقه و مهم است که نقشه فلسطین را از «دریا تا رودخانه» تحت کنترل شدید مقاومت قرار می دهد.

بر اساس گزارش مرکز پژوهش های شورای اسلامی، یکی از پیامدهای جنگ اخیر رژیم اشغالگر قدس، نمایش قدرت موشکی گروه های مقاومت در غزه و کاهش اثربخشی و قدرت بازدارندگی گنبد آهنین بود. نظام و این نشان می‌دهد که هرگونه جنگ احتمالی در آینده علیه هر یک از گروه‌های مقاومت برای رژیم صهیونیستی بسیار دشوارتر و پرهزینه‌تر خواهد بود، زیرا مقاومت به درجه‌ای از توانایی دست یافته است که می‌تواند ضربه دوم را شدیدتر وارد کند.

  املای جدید متن لایحه رتبه بندی معلمان با توجه به تغییرات ماده 3 - اندیشه معاصر

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید می‌کند که اگرچه تمرکز صهیونیست‌ها بر جهاد اسلامی و ترور رهبران نظامی مقاومت است، اما نشان می‌دهد که به دلیل نفوذ جهاد اسلامی در غزه و کرانه باختری، ضربه زدن به این گروه یکی از اهداف بوده است. رژیم امنیتی در جنگ اخیر و صهیونیست ها سعی کردند با ایجاد اختلاف بین گروه های مقاومت به اهداف خود برسند اما در عمل مهمترین پیامد این جنگ ایجاد وحدت و همسویی بیشتر بین نیروهای جبهه مقاومت بود. فلسطین. گروه های مقاومت با همدلی و همدلی اولاً عزم خود را به صهیونیست ها نشان دادند که هرگونه حمله پیش دستانه در آینده با پاسخ کوبنده همه گروه های جبهه مقاومت مواجه خواهد شد و ثانیاً با شلیک بیش از 700 موشک به سمت اشغالی ها. سرزمین هایی علیه صهیونیست ها می گفتند از این پس با هر ماجراجویی رژیم با هزینه های اضافی مواجه می شوند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید