هر آنچه باید در مورد جرثقیل های آستین دار، جرثقیل های دروازه ای و جرثقیل های نیمه دروازه ای بدانید!

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، جرثقیل یکی از اصلی ترین وسایل حمل و نقل ادوات و تجهیزات سنگین است. جرثقیل پورتال، جرثقیل شانه ای و نیم دروازه در بسیاری از صنایع استفاده می شود. به طور کلی باید بدانید که انواع مختلفی از جرثقیل ها در بازار وجود دارد که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. می توان گفت بدون جرثقیل بسیاری از کارها را نمی توان به بهترین شکل ممکن و به راحتی انجام داد.

عملکرد دریچه های شانه ای و دروازه ای

جرثقیل های شانه ای قابلیت نصب بالابرهای زنجیری و سیم بکسل با بارهای مختلف از 0.5 تا 6 تن را دارند. در مقابل جرثقیل های تک محور و دو محور حداکثر ظرفیت 100 تن را دارند. جرثقیل دروازه ای معمولا در محیط های باز استفاده می شود.

نکات طلایی برای جرثقیل دروازه ای

جرثقیل پورتال ساختاری دارد که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. به این نوع جرثقیل جرثقیل دروازه ای نیز می گویند.

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع جرثقیل از راه دور مانند یک دروازه روی دو ستون است. ساختار این نوع دروازه به گونه ای است که می توانید از آن در فضاهای باز هم داخل سالن و هم در خارج از سالن استفاده کنید. توجه داشته باشید که این نوع جرثقیل دارای دو نوع جرثقیل دروازه ای و جرثقیل نیمه بندری است.

جرثقیل های دروازه ای معمولاً به صورت تک قطبی، دو کنسولی و حتی بدون کنسول ساخته می شوند که عمدتاً در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند. جرثقیل های دروازه ای در دو طرف پایه و جعبه های چرخ در دو طرف قرار دارند. نوع حرکت طولی این جرثقیل ها نیز بر روی ریل های واقع بر روی زمین می باشد. کاربرد جرثقیل ها را می توان در مراکز حمل و نقل، تینر کار، مراکز تولیدی و صنعتی نام برد.

  تقلای فرهاد و یحیی برای خرید این ستاره / قرمز و آبی - تفکر مدرن

مهمترین مزایای جرثقیل دروازه ای

مزایای جرثقیل های بندری

  1. استفاده از آنها بسیار آسان است زیرا عملکرد ساده ای دارند. در واقع می توان گفت که کار با این نوع جرثقیل ها نیاز به مهارت و دانش خاصی ندارد.
  2. این نوع شیرها بسیار مقرون به صرفه هستند زیرا انرژی کمی مصرف می کنند.
  3. جرثقیل دروازه ای برای جابجایی و جابجایی تجهیزات و قطعات در فضای باز استفاده می شود.
  4. جرثقیل دروازه ای سرعت بارگیری و تخلیه را در مناطق صنعتی بهبود می بخشد.
  5. برای اجرای این نوع جرثقیل می توان طرح های مختلفی را ارائه کرد تا به اهداف مورد نظر دست یافت.

آشنایی با جرثقیل نیمه پورتال

ساخت این نوع جرثقیل به صورت L معکوس می باشد. به گونه ای که یک طرف آن روی ریل زمین و طرف دیگر آن روی تیرهای سقف حرکت می کند. جرثقیل نیمه پورت زمانی استفاده می شود که بخشی از عرض سالن مورد نظر باشد. درب های نیمه دریچه ای و جرثقیل های نیمه دریچه ای جرثقیل های نیم دری هستند که در فضاهای باز برای تخلیه بار استفاده می شوند. این نوع جرثقیل ها دارای دو محور و تک محور هستند.

جرثقیل های پورتال و نیمه شورت

همه چیز در مورد شیر دستی

کاربرد جرثقیل های آستین دار با ظرفیت کمتر از ده تن در صنایع مختلف می باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این نوع جرثقیل قابلیت کار در فضاهای بسیار محدود می باشد. در واقع شیر دستی در این فضاها بسیار موثر است. 6 حرکت برای بازوی جرثقیل وجود دارد. از همه مهمتر حرکت رو به بالا و عرضی این نوع جرثقیل شبیه جرثقیل سقفی تک پل است، اما تفاوت آن در این است که به جای حرکت طولی در امتداد سالن جرثقیل، بازو حول محور مرکزی جرثقیل می چرخد. ضربه دستی البته باید بدانید که آستین جرثقیل بسته به زاویه چرخش و موقعیت نصب و … به گروه های مختلفی تقسیم می شود.

  صدای انفجار مهیبی را در بیروت شنیدم

ویژگی های ضربه زدن به دست

امکان نصب جرثقیل بر روی پله های سالن وجود دارد. این نوع جرثقیل را می توان در موارد خاص بر روی ستون های مستقل نیز نصب کرد. زاویه چرخش مورد نیاز یکی از اساسی ترین و مهم ترین مسائلی است که انواع جرثقیل ها را تشکیل می دهد.

نتایجی که اظهار شده

همه ما می دانیم که بلند کردن تجهیزات بسیار سنگین در هر زمینه در صنایع مختلف برای سازندگان بسیار سخت و چالش برانگیز است. به طور کلی، حتی با تعداد پرسنل بیشتر، هزینه ها و خطرات بیشتری وجود دارد. امروزه با پیشرفت علم و فناوری، این نوع حرکات با انواع دروازه، بازو و نیم گیت انجام می شود. در نظر داشته باشید که امروزه سایت های مختلفی برای تامین جرثقیل شانه ای و پورتال وجود دارد.

اما باید به دنبال سایت های معتبری باشید که جرثقیل های با کیفیت را عرضه می کنند. این ابزارها را در مجموعه طراحی کنید پل صنعت فلز کیفیت بسیار بالا. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این مجموعه مراجعه و با کارشناسان آن ها تماس بگیرید.

انتهای پیام/ص

دیدگاهتان را بنویسید