هرکی گفت 5 پنالتی از دست رفته باید 6 ماه محروم بشه

واکنش نکونام به استقلالی ها:

42184 335 فقط خبر

سرمربی تیم فوتبال خوزستان در نشست خبری امروز به اعتراض استقلالی ها واکنش نشان داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، جواد نکونام با بیان اینکه هفته گذشته بحث های زیادی درباره قضاوت بازی فولاد و استقلال مطرح شد و اینکه فکر می کند این مشکل در فوتبال ایران چه زمانی حل می شود، گفت: این موضوع تنها نیست. مربوط به VAR آیا این همه تجهیزات، هدست و غیره در گذشته وجود داشت؟

و افزود: کشور ما به گونه ای تنظیم شده است که هم مردم و هم همه ما عصبی هستیم و همه از مشکلات خود رنج می برند. از طرفی عصبی هستم و نمی توانم وقتی داور اشتباه می کند تحمل کنم. در کل کشور ما آرام نیست. می گویم چون سال ها در اروپا زندگی کردم. در اروپا بوق نمی شنوید، اما اینجا سلام و خداحافظ با بوق، خداحافظ با بوق، تصادف با بوق. هر اتفاقی بیفتد، یک بوق وجود دارد. این ویژگی مردم ماست، به دلیل مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، این چیزها نمایان است. ربطی به VAR نداره کشورهای عربی یک سال است که VAR را وارد کرده اند، اما آیا قبل از آن مشکلی وجود داشت؟ آیا در جام باشگاه های آسیا VAR وجود داشت؟ این یک قسمت است، قسمت دیگر نتیجه گیری و بازیکنان و کادر فنی است.

نکونام ادامه داد: فکر می کنم اگر VAR به فوتبال ما بیاید، زمان مفید بازی های ما 30 دقیقه می شود! به دلیل توپ در دست، کرنر و خطای فوتبال، مسابقات متوقف می شود. فوتبال ما یک مشکل اساسی دارد.

  شوک شبانه برای پرسپولیسی ها/ امید علیچاه رفت! - اندیشه معاصر

سرمربی فولاد تصریح کرد: هیچ یک از باشگاه ها و تیم ملی مانند همه باشگاه ها به مسائل پایه اهمیت نمی دهند و در فوتبال ما نیز همین اتفاق می افتد. باید فوتبال را از صفر بسازیم. تا زمانی که کل کشور و رئیس فدراسیون نخواهند این اتفاق نمی افتد. مثلا زیرساخت ها و فونداسیون های فولادی تا ما نپرسیم درست نمی شود. ما فقط امروز و فردا آن را انجام خواهیم داد. حداقل کار را برای خردسالان و نوجوانان آسان می کنیم و نمی دانیم که هشت سال دیگر اینها بازیکنان بزرگ ما خواهند بود.

وی تاکید کرد: اینها اتفاقاتی است که یک دقیقه بعد از بازی می گویند پنج پنالتی ما گرفته نشد. یعنی اگر در یک مسابقه پنج پنالتی، حتی سه پنالتی گرفته نشود، صد در صد اتفاقاتی در داوری آن مسابقه، بازیکنانش یا کادر فنی افتاده که می تواند فوتبال را به چالش بکشد. اگر کسی که می‌گوید پنج پنالتی گرفته نمی‌شود، یک‌بار دستگیر شود و شش ماه محروم شود، خوب می‌شود، بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند آنچه را که می‌خواهد بگوید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید