نیویورک تایمز: بایدن استقرار نیروهای آمریکایی در دریای بالتیک، اروپای شرقی را بررسی می کند – اندیشه معاصر

نیویورک تایمز گزارش می دهد که مقامات دولت ایالات متحده می گویند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی استقرار چندین هزار نیروی آمریکایی و همچنین کشتی ها و هواپیماهای جنگی به متحدان ناتو در دریای بالتیک و شرق اروپا است. این گسترش دخالت نظامی ایالات متحده در بحبوحه ترس فزاینده از تهاجم روسیه به اوکراین صورت می گیرد.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، نوشت، در نشستی در کمپ دیوید در روز شنبه، مقامات ارشد پنتاگون چندین گزینه برای نزدیک‌تر کردن تجهیزات نظامی آمریکا به مرزهای پوتین از جمله ارسال 1000 نظامی به بایدن پیشنهاد کردند. تا 5000 سرباز وجود خواهد داشت. به کشورهای اروپای شرقی ارسال می شود و در صورت بدتر شدن وضعیت، احتمال افزایش و ده برابر شدن آن وجود دارد.

سرویس مطبوعاتی سفارت آمریکا در اوکراین روز شنبه اعلام کرد که محموله های نظامی مهمات به وزن بیش از 90 تن وارد اوکراین شده است. دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، پنجشنبه گذشته تایید کرد که کی‌یف 200 میلیون دلار کمک نظامی از واشنگتن دریافت می‌کند. وی گفت که کشورش در سال گذشته در مجموع 650 میلیون دلار از ایالات متحده برای اهداف خود دریافت کرده است.

غرب و رسانه‌های اوکراینی مدت‌هاست که ادعا می‌کنند روسیه قصد دارد به اوکراین حمله کند. سخنگوی ریاست جمهوری روسیه بارها این اتهامات را بی اساس و با هدف تشدید تنش ها توصیف کرده است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254363

  وظایف و اختیارات مرکز ملی فضای مجازی بررسی شد

دیدگاهتان را بنویسید