نیروی انتظامی برای تامین امنیت زائران اربعین بسیار تلاش کرد

30212 581 فقط خبر

وحیدی حداکثر مدت اقامت در مرز ایران را 2 تا 3 ساعت و میانگین مدت اقامت را 20 دقیقه عنوان کرد و گفت: پلیس برای تامین امنیت کار بسیار خوبی انجام داده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از خانه ملت، احمد وحیدی وزیر کشور با حضور در نشست مشترک کمیته های کشور و امنیت ملی، گزارشی از عملکرد ستاد اربعین ارائه کرد و گفت: از عراق سال گذشته تا کرونا. ویروس اعلام کرده بود که پذیرای زائران نمی‌شود، امسال هیچ خبر رسمی از عراق در این زمینه نداشتیم، اما از دی ماه سال گذشته جلساتی برای هماهنگی مراسم اربعین حسینی (ع) برگزار شد.

وی ادامه داد: علاوه بر هماهنگی با دولت عراق، 17 دستگاه با ستاد اربعین هماهنگ شد و دیگر شاهد صف کشیدن بیرون درب سفارت عراق نبودیم. همچنین برای صدور ویزا و عبور از مرز عراق هزینه ای دریافت نمی شد. کار دیگر اخذ مجوز برای استفاده از سایر مرزهای کشور بود.

وزیر کشور ادامه داد: برگزاری راهپیمایی اربعین در گرمای بالای 50 درجه اقداماتی را می طلبید، 170 میلیون بطری آب تامین شد، سایبان، حمل و نقل و پارکینگ تامین شد.

وحیدی با بیان اینکه حداکثر زمان اسکان در مرز ایران 2 تا 3 ساعت و میانگین اقامت 20 دقیقه بوده است، گفت: نیروی انتظامی برای تامین امنیت و حضور فرمانداران در صحنه در مرزها کار بزرگی انجام داد. تاثیر زیادی داشت

وزیر کشور درباره علت توقف گذرگاه مرزی توضیح داد: سرعت کار عراقی ها بسیار کمتر از تدابیر ما در مرز بود، به همین دلیل برای حفظ جان مردم، توقف گذرگاه را اعلام کردیم، بنابراین گرما و تنش زائران را آزار نمی دهد .

  کم خونی را با این غذاها مهار کنید - تفکر مدرن

وحیدی تاکید کرد: بودجه ستاد اربعین 35 میلیارد تومان بوده و این بودجه صرف راه های 4 بانده، خرید سایبان، برق رسانی و گیت سازی در عراق شد و فرمانداران همچنان بدهکار هستند.

در این جلسه سیدمجد میراحمدی رئیس ستاد اربعین تشریح کرد: اربعین را در شرایطی برگزار کردیم که گرما همه ابعاد مراسم را تحت تاثیر قرار داده بود و مشکلات داخلی عراق را نیز شاهد بودیم اما عملیات اربعین انجام شد. هلال احمر با افتخار 4 برابر ظرفیت خود در این مراسم حضور داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید