نیروهای مسلح خود را برای رویارویی با جنگ ترکیبی دشمن آماده کنید

نیروهای مسلح خود را برای رویارویی با جنگ ترکیبی دشمن آماده کنید

من گزارش میدم اعتدالسرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در اجلاس فرماندهان و پاسداران به ارائه تحلیلی از جایگاه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه ای غرب آسیا و جهان پرداخت. سپاه علی بن ابیطالب(ع) استان قم و مرکز آموزشی علوی با اشاره به تحولات و تحولات در فضای جهانی، منطقه ای و ملی، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که صحنه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشور کشورهای منطقه غرب آسیا در حال تغییر و توسعه هستند و ایران باید در این تغییرات مشارکت فعال داشته باشد نه منفعل.

وی با بیان اینکه آمریکا در 30 سال گذشته به دنبال تشکیل هژمون تک قطبی در جهان بوده اما ناکام مانده است، گفت: دلایل شکست آمریکا و ناتو را می توان در فرار از افغانستان و خروج از این کشور دانست. از عراق و سوریه که به زودی اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: در طول 30 سال گذشته، از زمان تهاجم سال 1991 به کویت، آمریکا و متحدانش چندین تریلیون دلار هزینه کرده و بیش از 30 هزار نفر را کشته و زخمی کرده اند تا در سال 2022 نیروهای اشغالگر صدام را از آن کشور بیرون کنند. هزینه آزادسازی کویت بر دوش دولت آن کشور خواهد بود و آخرین دلار را نیز می گیرد، اما نتیجه این است که در این سال ها چین و روسیه قدرت خود را در برابر آمریکا افزایش دادند.

وی فرار آمریکایی ها از افغانستان و واکنش منفعلانه آنها به حمله روسیه به اوکراین را نشان دهنده افول قدرت آمریکا دانست و گفت: نفوذ سیاسی، اقتصادی و نفوذ آمریکا در امور جهانی و شکاف ترامپ و بایدن کاهش یافته است. هنوز در ایالات متحده وجود دارد.» و این شکاف عمیق در جامعه آمریکا زنده و زنده است و احتمالاً در انتخابات بعدی آمریکا خود را نشان خواهد داد.

  قیمت خودروهای ایران خودرو امروز یکشنبه 8 اسفند 1392 + جدول - اندیشه معاصر

صفوی با تاکید بر اینکه روند قدرت از غرب به شرق جهان به کندی در حال حرکت است و مبنای آن اقتصاد، فرهنگ و فناوری های نوین است، گفت: توسعه روابط همه جانبه ایران با روسیه، چین و هند می تواند شکل بگیرد. سازمان شانگهای برای همکاری برای تشکیل یک قدرت آسیایی یا اوراسیا و ایجاد چشم‌اندازی جدید برای شکل‌گیری چند قطبی شدن جهان.

وی افزود: قدرت آسیایی و قدرت جهان اسلام در حال ظهور است و ایران در هر دو قدرت جایگاه مهمی دارد.

صفوی با بیان اینکه استراتژی نگاه به شرق منافاتی با شعار نه شرق و نه غرب ندارد، تصریح کرد: نگاه به شرق به معنای کنار گذاشتن شعار «نه شرقی نه غربی» نیست، بلکه معنای این شعار این است که در بعد عقیدتی و اقتصادی ما پیرو تفکر سکولار کمونیستی، لیبرالیسم، سرمایه داری و فرهنگ سوسیالیستی نیستیم و جمهوری اسلامی ایران دارای سیاست خارجی مستقل، فرهنگ اسلامی و انقلابی و استراتژی اقتصادی مشخص است.

وی از انقلاب اسلامی به عنوان معرفی اسلام ناب محمدی به جهانیان یاد کرد و خاطرنشان کرد: نگاه مسلمانان جهان به انقلاب اسلامی و رهبری این انقلاب، حکومتی است که توانست با آمریکا مقابله کند و داعش را سرنگون کند و ما را سرنگون کند. قدرت فکری و سیاسی فراتر از ایران است.

رئیس پژوهشکده علوم و معارف دفاع مقدس افزود: مردم برخی از کشورهای اسلامی تصاویر امام (ره) و مقام معظم رهبری را در منازل خود نصب کرده و به آن علاقه مند هستند.

صفوی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان نیروی هوایی در 28 دی ماه سال گذشته فرمودند، جنگ کنونی علیه ملت ایران، جنگی ترکیبی با ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه ای است.

  معلمان در جلسات چه می خواهند؟ - اندیشه معاصر

وی تاکید کرد: سپاه باید استراتژی و تهدید دشمن را درک کند و سپاه و نیروهای مسلح برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن آماده شوند.

صفوی در ادامه سفر خود به استان قم در جمع راویان و پیشکسوتان حراست استان قم گفت: این را از عظمت کار شما بگویم که در سه دیدار مختلف مقام معظم رهبری تاکید کردند. به من بحث جنبش خاطره و او در مورد کار گفت آنها به شما اهمیت می دهند و کار شما به آنها علاقه دارد.

وی با تاکید بر بیان صادقانه وقایع دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جنگ را بدون تحریف، مبالغه و مبالغه بگویید، عظمت حراست نیاز به غلو ندارد.

صفوی افزود: کار بزرگ خاطره گویی و بازگویی دفاع مقدس را سامان دهید و بهترین مکان برای آن سپاه است.

وی تاکید کرد: بگذارید هدف اصلی شما سازندگی نسل جوان باشد.

صفوی با بیان اینکه فضای مجازی و رسانه یک نیرو هستند، تصریح کرد: از ظرفیت فضای مجازی در حرکت حافظه-روایت استفاده کنید. وقتی در یک برنامه صحبت می کنید، چند صد نفر می بینند و می شنوند، اما در فضای مجازی میلیون ها نفر آن سخنرانی را دنبال می کنند.

رئیس پژوهشکده دفاع مقدس با بیان اینکه امام دفاع مقدس را به پیروزی رساندند و رهبر معظم جبهه مقاومت پیروز شدند، تاکید کرد: حماسه جبهه مقاومت و مدافعان حرم را با دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی.

صفوی در پایان این سفر با حضور در منزل شهیدان مهدی و مجید زین الدین با خانواده معظم این دو شهید دیدار کرد.

وی با بیان اینکه به مادر شهیدان زین الدین که معلم قرآن و پدرش در رحمت الهی است افتخار می کنیم، خاطرنشان کرد: آقا مهدی و آقای مجید زین الدین دو گوهر بودند. چند بار پشت سر آقا مهدی نماز خواندم و ایشان در قنوت احساس خوشحالی می کردند و «اسلام معراج المؤمنین» را در آقا مهدی دیدم.

  آخرین جزئیات جنگ روسیه و اوکراین/ از ترور یک سرباز ارشد روسی تا انفجارهای هولناک پایتخت اوکراین - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید