نیاز به تعریف بسترهای آموزشی جدید/تصور آینده بدون استفاده از هوش مصنوعی غیرممکن است

علی اکبری خواستار شد؛

معاون علمی، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی خواستار تعریف بسترهای جدید آموزشی شد و گفت: هوش مصنوعی در 20 سال آینده قطعا جایگاه ویژه ای در علم و فناوری خواهد داشت. بنابراین از این پس باید بسته های آموزشی برای او آماده کنیم.

9539 376 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از خرم آباد، محمدعلی اکبری در بیستمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان لرستان اظهار کرد: قبل از رهبری فعلی در دانشگاه آزاد اسلامی، فروپاشی را به عنوان یک واقعیت و هر بخشی می دیدیم. دانشگاه کار خود را انجام می داد، به گونه ای داده می شد که واحدهای دانشگاهی دارای استقلال بودند که گاهی از این استقلال به درستی استفاده نمی شد.

وی نبود برنامه مدون در دانشگاه آزاد اسلامی را از دیگر مشکلات این دانشگاه برشمرد و تصریح کرد: در شرایطی که کشور در حال تغییر بود و اتفاقاتی در نظام آموزش عالی کشور و مطالبات رهبری، دولت رخ داد. و جامعه به دانشگاه آزاد اسلامی منتقل نشد. بنابراین، یک فرصت اولیه برای ایجاد تحول اساسی در دانشگاه لازم بود.

شفافیت؛ اولین دغدغه دانشگاه آزاد اسلامی

معاون علمی، فنی و مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی شفافیت را اولین دغدغه این دانشگاه عنوان کرد و افزود: در این راستا مجموعه ای از سامانه هایی مانند دستیاری آموزشی، دستیاری پژوهشی و دستیاری دانشجویی راه اندازی شد. شفافیت مالی، پژوهشی و آموزشی برای بدنه دانشگاه ایجاد شد، اما ما باید این مسیر حکمرانی شفاف را طی می کردیم و اکنون بخش بزرگی از این مسیر را طی کرده ایم.

  ما پیشنهادات خود را در مورد مسائل دیگر به طرف آمریکایی - تفکر معاصر - منتقل کردیم

علی اکبری برنامه دانشگاه محوری را یکی از اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: هرچند شاید این برنامه جایگاه خود را در واحدهای دانشگاهی پیدا نکرده است؛ اما در این راستا، این طرح در واحدهای دانشگاهی جای گرفته است. اما باید در این مسیر حرکت کنیم و سند تعالی و توسعه دانشگاه را جدی بگیریم.

نیاز به تعریف بسترهای آموزشی جدید/تصور آینده بدون استفاده از هوش مصنوعی غیرممکن است

و افزود: شاید برای اولین بار است که برنامه ای در نظام آموزش عالی کشور کار می شود، البته ما مدعی نیستیم که این برنامه 100 درصد جامع و بدون مانع است. اما حداقل این تظاهر را داریم که برنامه داریم و اشکالات این طرح قابل اصلاح است و این جهت گیری برنامه ای یک نیاز بزرگ برای نظام آموزش عالی است که در آینده به آن افتخار خواهیم کرد.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: طرح هایی در دانشگاه آزاد اسلامی اجرا شده است که از جمله آنها می توان به طرح تبلیغاتی اشاره کرد. چرا که امروزه یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها و جوانان، اشتغال است و اگر برای گرفتن مدرک بیایند، کاریابی است و اگر ما در دانشگاه بتوانیم به این نیاز و دغدغه پاسخ دهیم، به گسترش آن کمک کرده ایم. روحیه امید در کشور و گامی در جهت اصلاح ساختار مشاغل در کشور است که در پیش گرفته ایم. بنابراین در بحث بودجه باید به این موضوع توجه جدی شود.

علی اکبری یکی دیگر از طرح های اجرا شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این طرح درخواست مستقیم مقام معظم رهبری است که چندین بار در دیدار با نخبگان به آن اشاره کردند و از دانشگاه ها خواستند به سمت دانشگاه حرکت کنند. برای مشکل بودن طوری حرکت کنید که بتوانند مشکلات مردم، اقتصاد، صنعت و … را حل کنند.

  هواپیمای چینی هنگام خروج از باند آتش می گیرد

معاون علمی، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین دغدغه های کشور را توجه به بحث کشاورزی دانست و تاکید کرد: باید نسبت به کشاورزی حساس باشیم و اگر زمین و آب داریم، باید به آن توجه کنیم. نیاز به یک برنامه برای استفاده بهینه از آن است.

علی اکبری در این نشست خواستار تعریف بسترهای آموزشی جدید شد و گفت: هوش مصنوعی در 20 سال آینده قطعا جایگاه ویژه ای در علم و فناوری خواهد داشت؛ به طوری که هوش مصنوعی در 20 سال آینده جایگاه ویژه ای خواهد داشت. بنابراین از این پس باید بسته های آموزشی را برای این امر آماده کنیم و دانش آموزان خود را به این موضوع مسلح کنیم تا از این قافله عقب نمانیم; زیرا تصور آینده بدون استفاده از هوش مصنوعی غیرممکن است.

بیستمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی لرستان

به گزارش آنا، فرهاد زاویه استاندار لرستان نیز دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از مهم ترین ظرفیت های مجموعه آموزش عالی کشور دانست و گفت: با توجه به راهبرد و رویکردی که مقام معظم رهبری در نامگذاری سال های اخیر در پیش گرفتند، اکثر به مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و معیشت مردم توجه دارند و مسئولیت و رسالت برخی حوزه ها مانند مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها سنگین تر می شود. زیرا اگر قرار است کاری در این زمینه انجام شود، هدایت و توسعه این موضوعات عمدتاً به سمت این مراکز و مجموعه های علمی است در حالی که سایر مجموعه های اجرایی و اداری کشور باید از آن حمایت کنند.

استاندار لرستان تاکید کرد: این روندی که دانشگاه آزاد اسلامی در کشور آغاز کرده است باید مورد حمایت قرار گیرد و استانداری لرستان آمادگی دارد در هر بخشی که با مشکل مواجه شود از آن حمایت کند و این حمایت و حمایت تنها شامل ظرفیت درون استانی می شود. نمی شود، اما در صورت لزوم توسط مرکز پیگیری می شود.

  توضیحات الهام چرخنده از حرکاتش در اجرای سلام فرمانده + فیلم

در ابتدای این جلسه سیامک بهاروند دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان گزارشی از وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان ارائه و دستور کار جلسه تهیه شده توسط کمیته دائمی هیئت امنا

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید