نگاهی به تاریخچه بازی های دولت اسلامی / مدال های رنگی در انتظار کاروان ایران

2027 851 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از امروز (جمعه 23 مردادماه) با میزبانی شهر قونیه ترکیه آغاز و تا 27 مردادماه ادامه دارد.

کاروان ایران نیز مانند گذشته در این رویداد حضور دارد و امیدوار است علاوه بر کسب مدال های رنگارنگ، رتبه خوبی نیز کسب کند.

* سومین کاروان بزرگ متعلق به ایران

کاروان ایران به عنوان سومین کاروان بزرگ در این رویداد شرکت خواهد کرد. پس از ترکیه با 400 شرکت کننده و آذربایجان با 300 شرکت کننده، ایران با 279 شرکت کننده سومین شرکت کننده در این مسابقات است.

همچنین کاروان ایران در مجموع 492 نفر خواهد بود که از این تعداد حدود 130 تا 140 نفر کادر فنی، سرپرست، رسانه، کادر پزشکی و سرپرست کاروان و … خواهند بود. همچنین نام کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی «پیامبر اعظم» برای تقویت وحدت اسلام است و شعار این کاروان «ایران سرفراز» است.

تکواندو، کاراته، والیبال، بسکتبال، هندبال، فوتبال، تنیس روی میز، شمشیربازی، جودو، تیراندازی با کمان، دو و میدانی، دوچرخه‌سواری، ژیمناستیک، پارا تنیس روی میز، پارا شنا، پارا دو و میدانی رشته‌هایی هستند که ایران در آن‌ها نماینده دارد.

معرفی پرچمداران

ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیک دیروز (پنجشنبه) اعلام کرد که علیرضا کریمی قهرمان شایسته کشتی آزاد آسیا و جهان و اکرم خدابنده قهرمان نام آشنای آسیا و دانش آموزان جهان در رشته تکواندو به عنوان قهرمانی حضور خواهند داشت. پرچمداران کاروان مراسم در مراسم افتتاحیه و فرزانه فصیحی ملی پوش پرافتخار کشورمان به عنوان پرچمدار معرفی کاروان جمهوری اسلامی ایران شناسایی و معرفی شد.

  قیمت سبد نفتی اوپک از مرز 117 دلار گذشت

* بازی های کشورهای اسلامی چگونه ایجاد می شود؟

با تصمیم سازمان کنفرانس اسلامی، سازمان بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شکل گرفت که هدف آن نشان دادن توانمندی های ورزشکاران مسلمان در سراسر جهان است. در این بازی ها تنها 57 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی واجد شرایط شرکت در این بازی ها هستند و تمامی مسلمانان و غیرمسلمانان این کشورها و مسلمانان کشورهای دیگر واجد شرایط شرکت در این بازی ها هستند. غیر اعضای سازمان کنفرانس اسلامی، واجد شرایط شرکت در این بازی ها هستند.

* دوره اول، ردیف سوم کاروان

اولین دوره بازی های کشورهای اسلامی در سال 2005 با حضور 6000 ورزشکار از 55 کشور به میزبانی عربستان سعودی برگزار شد. در این رویداد

در این دوره از بازی ها کاروان ایران با 130 رقیب در 13 رشته شرکت کرد و با 10 طلا، 9 نقره، 11 برنز و مجموع 30 مدال در رده چهارم قرار گرفت.

در این دوره تیم عربستان با 24 طلا، 17 نقره و 19 برنز به مقام قهرمانی دست یافت، مصر با 14 طلا، 15 نقره و 13 برنز مقام دوم را به خود اختصاص داد و قزاقستان با 13 طلا، 8 نقره و عنوان سوم را از آن خود کرد. 6 برنز.

* دور دوم و لغو میزبانی ایران

دور دوم این بازی ها قرار بود در سال 1388 در ایران برگزار شود که لغو شد.

* اندونزی قهرمان فصل سوم/ نایب قهرمان کاروان ایران

شهر پالمبانگ اندونزی در سال 2013 میزبان سومین دوره این بازی ها بود که در این دوره نزدیک به 1800 ورزشکار از 57 کشور جهان حضور داشتند و کاروان اعزامی ایران با 87 ورزشکار به مقام نایب قهرمانی رسید.

  مهدی؛ دغدغه بزرگ گل محمدی تفکر مدرن است

در این دوره از مسابقات ورزشکاران کشورمان 30 مدال طلا، 17 نقره و 12 برنز کسب کردند. اندونزی با 36 طلا، 34 نقره و 34 برنز قهرمان شد و مصر با 26 طلا، 31 نقره و 29 برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.

* باکو و مقام سوم دوره چهارم

کاروان جمهوری اسلامی ایران نیز در دور چهارم این بازی ها حضور داشت و موفق شد با حضور 54 کشور شرکت کننده با کسب 39 مدال طلا، 26 مدال نقره و 33 مدال برنز در مجموع 98 مدال به مقام سوم دست یابد. .

این در حالی بود که آذربایجان بر سکوی نخست جدول توزیع مدال ها ایستاد تا عادت به پیروزی در بازی های کشورهای اسلامی ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید