نوع دشمنان تغییر کرده است

آیت الله جنتی: نوع دشمنی دشمن تغییر کرد

دبیر شورای نگهبان گفت: دشمنان ایران اسلامی از دشمنی با این ملت شریف دست برنداشته اند، بلکه نوع دشمنی تغییر کرده است و امروز عرصه های فرهنگ و اقتصاد میدان نبرد جهان استکبار با ایران اسلامی است. و مسئولان و مردم باید به قدرت لایزال الهی توکل کنند و با فداکاری و اخلاص در این نبرد دشمن را شکست دهند.

من گزارش میدم اعتدالآیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه 30 شهریور 1401) در جلسه این شورا که با حضور فقها و فقها برگزار شد، گفت: اربعین را پشت سر گذاشتیم. شهادت امام حسین (ع). جمع کثیری از ارادتمندانش در مسیرهای پیاده روی کربلا حضور یافتند و از فضای معنوی این مراسم پربرکت بهره بردند.

وی افزود: البته ما و جمع کثیری که به هر دلیل نتوانستیم در این محفل بزرگ مذهبی حضور پیدا کنیم غبطه خوردیم و دل های مشتاق و مشتاق خود را به این راه روشن فرستادیم.

جنتی «تجمع میلیونی در اربعین» را «مظهر تحقق وعده‌های الهی» دانست و گفت: هر اتفاقی بیفتد عظمت این «پدیده جهانی» بیشتر خواهد شد و از مردم و مسئولان عراقی به خاطر این «میهمان نوازی سخاوتمندانه» تشکر کرد. و همچنین همه نهادهای دولتی و مجموعه های مردمی کشورمان که در حفظ آرامش، امنیت و سلامت زائران اربعین تلاش کردند، تقدیر و تشکر کردند.

وی در ادامه با تسلیت ایام سوگواری نبی مکرم اسلام، حضرت امام حسن (ع) و حضرت امام رضا (ع) آغاز هفته دفاع مقدس و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را عزت و امنیت ذکر کرد. وی با بیان اینکه امروز ملت ایران مرهون تلاش آنهاست، گفت: حقیقت این است که پاسداشت مقدس نه تنها بخشی از تاریخ ایران اسلامی است، بلکه سبک زندگی مبتنی بر ایثار، گذشت، شجاعت و اخلاص است.

  کاوه رضایی و مهدی قائدی در بازگشت قوی تر می شوند / مستقل - اندیشه معاصر

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: اگر این هشت سال مایه مباهات است به دلیل حاکمیت این سبک زندگی در جامعه ایران اسلامی است. الان هم هر چه جامعه ما به این سبک زندگی نزدیکتر شود امکان کسب پیروزی و تکرار چنین افتخاراتی بیشتر می شود.

وی از رسانه ها و نهادهای فرهنگی خواست تا به تبیین و ترویج سبک زندگی جامعه ایرانی در دوران دفاع مقدس به عنوان نسخه شفابخش مشکلات کشور بپردازند.

جنتی تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی از دشمنی با این ملت بزرگوار دست برنداشته اند، بلکه نوع دشمنی تغییر کرده است و امروز عرصه های فرهنگ و اقتصاد میدان نبرد استکبار با ایران اسلامی و مسئولان و مردم است. باید به قدرت لایزال الهی و با از خود گذشتگی اتکا کرد و اخلاص در این نبرد دشمن را شکست داد.

دبیر شورای نگهبان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سفر پرباری را برای وی آرزو کرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید از همه فرصت ها برای اعلام حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد افزود: امیدواریم رئیس جمهور محترم از این فرصت برای حفظ حقوق مردم مسلمان ایران استفاده کند. او سخنگوی ملتی است که هرگز آبروی خود را زیر پا نمی گذارد و تسلیم سلطه جهانی نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید