نوشیدنی غربی که عملکرد کبد را بهبود می بخشد و کلسترول بد خون را از بین می برد – اندیشه معاصر

قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها است که به نظر می‌رسد فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما چگونگی تأثیر آن بر بدن ناشناخته باقی مانده است.

یک مطالعه جدید پروتئین های خاصی را در بدن شناسایی می کند که کافئین روی آنها تأثیر می گذارد و به کبد کمک می کند کلسترول بد را از جریان خون حذف کند و در برابر بیماری های قلبی عروقی محافظت کند.

چندین مطالعه طولانی مدت در مقیاس بزرگ نشان داده اند که قهوه از طرق مختلف برای بدن انسان مفید است. یک مطالعه عادات بیش از نیم میلیون نفر در اروپا را در 16 سال بررسی می کند و نشان می دهد که افرادی که بیشترین قهوه را می نوشند نسبت به افرادی که از مصرف قهوه خودداری می کنند به میزان قابل توجهی کمتر مرگ و میر دارند. مطالعات دیگر قهوه را با کاهش سرطان پروستات، پارکینسون، آلزایمر و بیماری قلبی مرتبط دانسته اند.

این تیم دریافت که مصرف منظم کافئین با کاهش پروتئینی به نام PCSK 9 در جریان خون مرتبط است. سطوح پایین این پروتئین توانایی کبد را برای تجزیه “کلسترول بد” (LDL) افزایش می دهد که می تواند شریان های بدن را مسدود کند و منجر به بیماری های قلبی عروقی شود.

پیشگیری از بیماری قلبی به سادگی نوشیدن قهوه نیست، اما تاثیرات زیادی بر سلامت قلب دارد. مخلوط کردن آن با خامه، شکر یا دونات همراه با نوشیدن قهوه نیز می تواند هر گونه اثرات مثبت بر سلامتی را خنثی کند، به خصوص اگر افراد در نوشیدنی های گازدار یا انرژی زا کافئین دار باشند.

  ماجرای مربی وزنه برداری از پخش اشتباه سرود شاهنشاهی - اندیشه معاصر

کافئین بیش از حد نیز می تواند اثرات منفی داشته باشد. دانشمندان هنوز در مورد مضرات مصرف بیش از حد تصمیم نگرفته اند. محققان همچنین مشتقات کافئین جدیدی ساخته اند که سطح PCSK-9 را در خون کاهش می دهد و امیدوارند که آن را به نوع جدیدی از درمان کاهش دهنده کلسترول تبدیل کنند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277930

دیدگاهتان را بنویسید