نمایندگان مجلس: شفافیت رأی – اندیشه معاصر

به گزارش اندیشه معاصر، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به محمد باکر کلیباف رئیس مجلس خواستار تسریع در روند تصویب علنی طرح شفافیت نمایندگان شدند. اقدام به.

متن کامل این نامه که در قوه مقننه مجلس بارگذاری شده و تعداد امضاکنندگان در حال افزایش است به شرح زیر است:

“لبخند تو

جناب آقای دکتر محمد باکر کلیباف
رئیس افتخاری مجلس شورای اسلامی

سلام

با احترام و تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی؛ همانطور که می دانید طرح موسوم به «شفافیت صدای نمایندگان» یکی از اولین طرح هایی بود که نمایندگان مجلس یازدهم به هیئت رئیسه تقدیم کردند و جناب عالی با اعتقاد به ضرورت آن تصمیم به امضای طرح به صورت اول شخص گرفتید. و به عنوان طراح اصلی شناخته شد. خوشبختانه در گزارش نهایی کمیسیون از آیین نامه داخلی مجلس با کارشناسی دقیق، به همه جوانب موضوع پرداخته شد و از دام افراط گرایی جلوگیری شد.

اما این طرح مترقی، انقلابی و انقلابی که در پاسخ به مطالبات افکار عمومی و در واقع شعارهای اکثر نمایندگان مجلس در جریان تبلیغات انتخاباتی تدوین شد، متاسفانه در مسیر تصویب با چالش هایی از جمله عدم تایید ژنرال ها مواجه شد. 3 رای کمتر از حد نصاب دو سوم، زیاده‌روی برخی جریان‌های داخلی در الزام احساسی محتوای طرح، عدم حمایت مجلس از نمایندگان محلی در آرای ملی و تمرکز ضدانقلاب برای بالا بردن توقعات غیرمنطقی طرح اعتصاب مجلس انقلاب ریشه این طرح شفافیت بوده و هست.

ما امضاکنندگان این نامه صریحاً تقاضا داریم:

1. طرح کلی باید طبق درخواست قبلی گروهی از نمایندگان در شورای مضاعف رای گیری و در صحن علنی و شفاف به رای گذاشته شود.

  استقلال قهرمان نیم فصل - تفکر مدرن شد

2. قبل از رای گیری در مورد لایحه، از همان تاریخ، بخش هایی از مفاد گزارش نهایی ارائه شده به لایحه مربوط به حقوق فردی نمایندگان، از جمله اعلام صریح وضعیت نماینده در هر جلسه عمومی، به طور داوطلبانه اعمال می شود. به امضاکنندگان

«دفتر مجلس بند مربوطه را در متن گزارش نهایی طرح اولین جلسه خود تصویب و اجرا می کند.»

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1262737

دیدگاهتان را بنویسید