نمایش 100 محصول ساخت ایران در ازبکستان

999105 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در راس هیاتی از شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی به منظور افزایش تعامل و تبادل علمی و فناوری بین دو کشور به ازبکستان سفر کرد.

توسعه صادرات و توجه به همکاری های تجاری با ازبکستان و اوراسیا از اهدافی است که در سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و 40 شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی به این کشور دنبال شد. سفری که می تواند به ثبات و تداوم تعهدات و همکاری هایی که در امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت توسعه نوآوری و وزارتخانه پیشنهاد شد، کمک کند. سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان؛ کمک

در این سفر 40 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه های فناوری از جمله کشاورزی، دامپروری و بهداشت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را همراهی می کنند تا با حضور در نشست های تخصصی با 150 شرکت ذیربط ازبکستان، تعاملات بازار و فناوری خود را در این منطقه گسترش دهند. برای توسعه

میزبان بازار ازبکستان برای محصولات ساخت ایران

از دیگر برنامه های این سفر، برگزاری نمایشگاه 100 محصول ساخت ایران از 80 شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی در ازبکستان است. این محصولات به مدیران شرکت های فناوری ازبکستان و بازرگانان نمایش داده می شود تا راه را برای ورود محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به بازار این کشور و اوراسیا هموار کنند.

ستاری در این سفر در مجمع علم و نوآوری ایران و ازبکستان با حضور وزیر توسعه و نوآوری، شرکت های فناور و تجار ازبکستان حضور و سخنرانی خواهد کرد و گزارشی از وضعیت علم و فناوری ایران ارائه خواهد کرد. بازار محصولات ایرانی در این کشور رونق بگیرد.

  تمسخر سنگین جهرمی آذری به سانسور فیلم مارمولک در تلویزیون/ مختارنامه در نوروز پخش نشد! - اندیشه معاصر

برگزاری نشست های تخصصی آشنایی شرکت های ایرانی با قوانین، قوانین و مقررات کشور ازبکستان در زمینه ثبت و پیگیری فعالیت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه سلامت و کشاورزی و همچنین سمینارهای آموزشی بازرگانی با ازبکستان از دیگر برنامه هایی است که در این سفر در نظر گرفته شده است.

این سفر به شرکت های دانش بنیان و خلاق فرصت خوبی می دهد تا محصولات و دانش و توانمندی های تخصصی خود را در اختیار فناوران ازبکستان قرار دهند و بازار خود را در پرجمعیت ترین کشور آسیای میانه و در مجاورت جاده ابریشم توسعه دهند و گامی بلند در راستای توسعه آن بردارند. وارد بازار جهانی شود.

در سال‌های اخیر همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و ازبکستان به‌خوبی توسعه یافته و سودآوری شرکت‌های تجاری دو کشور در زمینه‌های فناوری افزایش چشمگیری داشته است. ادامه این همکاری ها می تواند منافع مالی و علمی زیادی برای هر دو کشور داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید