نمایشگاه «مهر عاشق» چگونه گذشت؟/ برگزاری 600 ساعت وبینار برای خانواده ها

رضا عباسپور در حاشیه اختتامیه نمایشگاه مهر محبوب (نمایشگاه دستاوردها و فرصت های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی) که به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد. نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، در خصوص تشکیل کمیته تعامل خانواده با دانشگاه، در این واحد دانشگاهی اعلام کرد و اظهار داشت: افتخار واحد در مشهد این است که این اولین دانشگاه در کشور است که به صورت رویه ای و تخصصی وارد موضوع خانواده کارکنان و دانشجویان می شود و به همین دلیل کمیته تعامل خانواده با دانشگاه تشکیل شد و تصمیمات مربوط به خانواده را اتخاذ می کند و می باشد. در حوزه های مختلف دانشگاه اعمال می شود.

وی گفت: اساس جلسات تخصصی که در چهار روز برپایی نمایشگاه مهر محبوب برگزار کردیم، سخنان مقام معظم رهبری بود که فرمودند: «امروز تنگه احد یک نظام خانواده است» و این سخن بسیار حکیمانه ای است که یعنی خانواده بسیار مهم و ارزشمند است و اگر این تنگه را از دست بدهیم در واقع جنگ را باخته ایم و نظام خانواده را از دست داده ایم. خانواده یکی از قطب های تأثیرگذار در فرهنگ جامعه است و اگر می خواهیم در آینده فرزندان مؤثری برای این جامعه داشته باشیم، باید آن را تقویت کنیم; بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی مشهد وارد بحث خانواده شد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با تشریح فعالیت های این واحد دانشگاهی در اولین نمایشگاه تخصصی خانواده افزود: در این نمایشگاه دستاوردهای خودمان را در حوزه خانواده ارائه کردیم. ما اولین واحد دانشگاهی بودیم که 600 ساعت آموزش مجازی، حضوری و وبینار برای خانواده ها ارائه کردیم و این بسیار ارزشمند است. ما فعالیت های اردویی را برای خانواده های کارمند انجام دادیم و از خانواده های کارمند موفق قدردانی کردیم. یکی از سیاست های اصلی در 1401 خانواده های کارمند است. بنابراین در مهر یا شهریور برنامه مفصلی خواهیم داشت.

  پایان اختلاف بر سر فوق ستاره جدید با فرهاد / استقلال در راه قهرمانی - اندیشه معاصر

عباسپور ادامه داد: در چهار روز برگزاری نمایشگاه 12 نشست تخصصی با کمک اساتید برجسته استان و مشهد برگزار کردیم. کسب و کار در خانواده ها، خانواده با محوریت قرآن، اقتدار ملی و خانواده، فرصت های ورزشی و تاثیرات آن در خانواده، مسئله سبک زندگی دینی، شاخص های زندگی موفق، سلامت و ورزش خانواده، فضای مجازی و آسیب های خانواده. کرامت فرد خانواده، شاخص های خانواده ولایی و قدیری، خانواده در حقوق بین الملل و مدیریت منابع درآمدی در خانواده از جمله نشست های تخصصی بود که در این نمایشگاه برگزار شد.

نمایشگاه «مهر عاشق» چگونه گذشت؟/ برگزاری 600 ساعت وبینار برای خانواده ها

وی با ابراز خرسندی از استقبال مردم از این جلسات گفت: استقبال از این جلسات تخصصی نشان داد که در حوزه خانواده موفق هستیم. هدف اصلی تعمیق آگاهی و فرهنگ خانواده ها و آموزش به خانواده ها است که چگونه رفتار کنند تا خود و فرزندانشان از آسیب دور باشند. یکی از بخش های مهم این نمایشگاه غرفه حقوق کودک بود که توانستیم خانواده ها را در مورد جمعیت و زاد و ولد که یکی از مشکلات اصلی کشور است و افزایش تعامل با کودکان آگاه کنیم. در غرفه مشاوره مجرب ترین مشاوران و روانشناسان خدمات رایگان به افراد ارائه کردند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد تصریح کرد: ما تنها بخشی از نمایشگاه بین المللی مشهد بودیم که نشست های تخصصی برگزار کردیم و مخاطبان آن دانشجویان، خانواده ها، کودکان و در واقع عموم مردم بودند و نداریم. مخاطب خاصی داشته باشد

به گزارش خبرنگار آنا، نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با عنوان مهر محبوب از 30 تا 24 تیرماه 1401 به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در محل دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد. نمایشگاه بین المللی مشهد که با استقبال خوب مردم مواجه شد. آیت الله صدیکی امام جمعه موقت تهران از جمله شخصیت هایی بود که از این نمایشگاه بازدید کرد. در پایان این نمایشگاه از دو خانواده موفق کارکنان و دانش آموزان، معلمان و کارکنان فعال نمایشگاه تجلیل شد.

  ساترا در مورد صلاحیت افراد - تفکر مدرن - اظهار نظر نمی کند

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید