نمایشگاه سبک همکاری، سابقه چند هزار ساله همکاری در ایران را برجسته کرد

این استاد برجسته در مراسم تجلیل از مرتضی فرهادی، نظریه پرداز عرصه تعاون، سابقه هزار ساله همکاری در ایران را برجسته کرد.

نمایشگاه سبک همکاری، سابقه چند هزار ساله همکاری در ایران را برجسته کرد

به گزارش خبرگزاری آنا؛ مهدی مسکنی معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجلیل از مرتضی فرهادی، استاد علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، گفت: در نمایشگاه گمرک تعاون، مشاهیر تعاون، کارشناسان و نظریه پردازان تعاون حضور خواهند داشت. بحث در روزهای برگزاری نمایشگاه تخصصی و کاربردی است.
مسکنی اضافه کرد: با هم افزایی نظرات کارشناسان و تجربه تعاونی ها می توان راهکارها و سازوکارهایی را برای تسهیل فعالیت تعاونی ها در نظر گرفت تا زمینه فعالیت علاقه مندان و فعالان حوزه تعاون را به نحو بهتری فراهم کند.
مرتضی فرهادی، استاد دانشگاه علوم طباطبایی و نظریه پرداز حوزه تعاونی ها گفت: فعالیت کشاورزی در ایران از حدود ده هزار سال پیش بر پایه تشکل ها و تعاونی ها بوده و اسناد این تشکل ها و تعاونی ها در سال 1390 منتشر شده است. کتاب های ارزشمندی است که می توان آن را در مجامع جهانی و سایر کشورها پیشنهاد کرد.
فرهادی افزود: بارها به مراکز تحقیقاتی کشور تاکید کرده ام که علاوه بر ترجمه کتاب های خارجی زبان به فارسی، آثار ارزشمند فارسی به زبان های خارجی نیز ترجمه شود تا آثار ارزشمند نویسندگان و صاحب نظران کشور نیز در عرصه های بین المللی ارائه شده و آثار تالیفی در زمینه تاریخچه تعاونی ها در ایران از آن دسته کتاب های ارزشمند قابل ارائه به مجامع علمی جهان به شمار می رود.
در این مراسم روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و غلامرضا منتظری نماینده مردم آق قلا در شورای اسلامی در خصوص اهمیت همکاری در شورای اسلامی بیاناتی را بیان کردند. کشور و تجربه ارزشمند همکاری در تاریخ کشور و لزوم توجه به کارکردهای ارزشمند تعاون در پیشرفت اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال برای آحاد جامعه اشاره شد.
در ادامه این مراسم با حضور دکتر میثم موسایی، استاد دانشگاه تهران، مقطع کارشناسی ارشد اقتصاد تعاون در دانشگاه تهران افتتاح شد.
مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در فعالیت تعاونی ها درس ها و تجربیات مهمی می توان استخراج کرد و توسعه مباحث تعاونی در مراکز علمی و دانشگاهی فرصتی برای تبادل اطلاعات تلقی می شود. و تجربه و همچنین ثبت دانش همکاری و هم افزایی بین کارشناسان.
محمد شیخ حسینی، رئیس بانک توسعه تعاون وی گفت: تعاونی ها از منظر علمی و تاریخی جایگاه ارزشمندی در کشور دارند و مناطق مختلف کشور با تکیه بر ساختارهای تعاونی فعالیت های کشاورزی و تولیدی خود را توسعه داده اند.
شیخ حسینی افزود: یکی از مأموریت های بانک توسعه تعاون حمایت از تشکل های تعاونی در سطح کشور و حضور شعب بانک توسعه تعاون در حوزه های مختلف به ویژه در اقشار کم برخوردار، استفاده از محصولات ویژه تعاونی ها می تواند در حمایت از تعاونی ها و تسهیل فعالیت آنها در زمینه تولید، مصرف، تامین مواد اولیه و فروش مثمر ثمر باشد.
در این مراسم کریم میرزا هانی رئیس مرکز آموزش و تحقیقات بانک تعاون، علی اکبر ابراهیمی نژاد رئیس مرکز توسعه و نوآوری تعاون ایران، مدیران کل حوزه معاونت تعاون، البرز محمدی مدیر عامل سرمایه گذاری تعاون صندوق ضمانت نیز حضور داشتند.

  برنامه فرهاد برای نتیجه گرفتن/ قهرمان کدام تیم است؟ - اندیشه معاصر

لازم به ذکر است در این مراسم، بانک توسعه تعاون وی با قدردانی از سال ها خدمات ارزشمند پژوهشی دکتر مرتضی فرهادی از زحمات و تلاش های این استاد فرهیخته قدردانی کرد.

انتهای گزارش/

دیدگاهتان را بنویسید