نقش واقعه غدیرحم در سرنوشت راه اسلام

1087897 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشست اندیشکده «مهدویت در آیینه غدیر» که در غدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، گفت: حادثه خم تعیین کننده بود. نقش در تعیین مسیر آینده اسلام. چون این ادامه راه پیامبر بود و رسول گرامی اسلام (ص) در روز عید غدیر خم حضرت علی (ع) را به عنوان جانشین و جانشین خود برگزید و در واقع مهمترین رسالت نبوت خود را به انجام رساند. و به همین دلیل این رویداد بزرگ بسیار مهم است.

عید غدیر با همت جمهوری اسلامی ایران به جایگاه واقعی خود رسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عید غدیر که برترین و عالی ترین عید بود، به جایگاه واقعی خود نزدیک شد و نظام اسلامی دانشگاه آزاد در چند سال اخیر توجه مضاعف و توجه ویژه ای به رواج و تعمیق آموزه های دانشگاه آزاد اسلامی داشته و دارای یک باور کلی معنوی و دینی است.

سید حسن هاشمی با تاکید بر پیگیری مسئولین دانشگاه در امور معنوی، دینی، اخلاقی و تربیتی و ابلاغ سند تحول و تعالی دانشگاه بر اساس بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب. و بیانیه آموزش اجتماعی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری و در ابتدای ورود خود در پنجمین دهه فعالیت خود دومین رویداد ملی «دوران امید» را با حضور 3 هزار شرکت فناوری خلاق برگزار کرد. ، زیرساخت های تحقیقاتی و ایده ها و استارت آپ ها. با عنایت الهی و تلاش خالصانه اساتید، کارکنان و مسئولان و تلاش و درخشش دانشجویان و دانش آموختگان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند به یکی از واحدهای جامع و قابل اعتماد در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

  شایعات عجیب درباره آزادی; سیلی وزیر ورزش در ورزشگاه آزادی توسط هوادار چرون! - اندیشه معاصر

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان جنوبی با 35 رشته دکتری تخصصی و بیش از 200 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به گزینه ای مطلوب برای متقاضیان آموزش عالی تبدیل شده است. این دانشگاه همانگونه که با برنامه های فرهنگی، معرفتی و بصیرتی خود نقش و سهم مؤثری در روند رشد علمی کشور داشت، در تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج معارف مجدانه می کوشد. مکتب وحی و به تبیین گام دوم انقلاب توجه ویژه ای دارد.

عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه مسلمانان است

کارشناس شبکه جهانی ولی عصر (عج) همچنین بیان کرد: در روز عید غدیر خم ولایت فقیه امیرالمومنین علی (ع) از سوی رسول مکرم اسلام حضرت به مسلمانان ابلاغ شد. خاتمی مرتبت محمد مصطفی (ص).

علی شریفی به تبیین احادیث و روایات وارد شده در منابع معتبر شیعه و سنی در این باره پرداخت و با ذکر آیه ابلاغ و آیه اتمام در قرآن کریم گفت: عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ جامعه است. و توسعه سیاسی جامعه مسلمانان است و ادامه خط نبوت شمرده می شود. اصولاً اکمال دین خود حجت خداست و در واقعه غدیر وظیفه امت اسلامی در عرصه رهبری و مدیریت مشخص می شود.

وی به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد و تاکید کرد: باید مراقب بود که دشمنان و مخالفان با ایجاد شبهات واهی باعث سقوط ایمان نشوند.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید