نعیم قاسم: اعلام اسرائیل درباره «ناتو در خاورمیانه» مضحک است

1059580 فقط خبر

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان بعدازظهر امروز (شنبه، 4 تیرماه) در جریان کنفرانس ملی عربی-اسلامی در لبنان با اشاره به تلاش کشورهای عربی در سازش با رژیم صهیونیستی برای ایجاد ائتلاف نظامی با این رژیم گفت. رویکرد طرفین به عادی سازی روابط [با رژیم صهیونیستی] آنها به ائتلاف نظامی با این رژیم اشغالگر روی آوردند. اسرائیل معتقد است که این تهدیدات در محور مقاومت نگرانی ایجاد می کند، اما من می گویم این تهدیدات پوچ است. با این حال ما برای مانور بزرگ کاملا آماده و آماده هستیم و هر روز آماده هستیم. امروز با متحدان خود در فلسطین و محور مقاومت در قوی ترین مراحل خود هستیم.

یادآوری قدرت و آمادگی برای مقاومت

وی افزود: ما و متحدانمان به قدرت و آمادگی نظامی خود افتخار می کنیم و به مردم خود یادآوری می کنیم که بدانند پشت رهبری قدرتمندی هستند که آماده حفاظت از آنها است و جامعه اسرائیل می داند که پشت سر آنهاست. رهبری ضعیف ایستاده است. ما دیدیم که لبنان با ارتش، مردم و مقاومت خود خاک خود را آزاد کرد و مقاومت چگونه ایستاد و در تجاوز «ژوئیه» پیروز شد و همچنین دیدیم که چگونه مقاومت فلسطین در نبرد سیف قدس راه جدیدی را در جنگ باز کرد. تاریخچه درگیری با اشغالگر.

قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه بر اقتدار و تلاش جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و حمایت فوری از آرمان فلسطین و اتحاد کشورهای زیر پرچم آن تاکید کرد و آن را به معنای نزدیک شدن به پیروزی دانست.

  رضا از دستور گل محمدی اطاعت نمی کند + جزئیات - اندیشه مدرن

شیخ قاسم گفت: آمریکا می داند که برای خدمت به رژیم صهیونیستی همه چیز را فتح می کند. ما نیز به عنوان نیروی مقاومت برای حفظ حاکمیت و عزت میهن خود تلاش می کنیم که مردم و مقاومت در خط رویارویی حرکت کنند.

وی افزود: آمریکا به هیچ وجه از شکست حزب الله لبنان دست برنداشته است اما شکست خورده است و مانند جنگ 2006 هدف نابودی حزب الله بود اما ما پیروز شدیم و تکفیری ها را از طریق سوریه به امارت فرستادند. ” . اما آنها هم شکست خوردند، ما برای تشکیل یک دولت ملی تلاش خواهیم کرد و تمام تلاش خود را برای تکمیل پرونده های مربوط به لبنانی ها انجام خواهیم داد و در این راه به همه کمک خواهیم کرد.

تمرکز غرب بر ضربه زدن به آرمان فلسطین است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که هدف همه سیاست های غرب ادامه اشغالگری و ضربه زدن به آرمان فلسطین است. دشمن از فلسطین به عنوان مقدمه ای برای تسلط بر اقیانوس به سمت خلیج فارس حرکت کرده و به دنبال تسلط بر کل منطقه است. ساده لوحانه است که دشمن را مشکل فلسطین بدانیم، زیرا اسرائیل مشکل ملت و هر انسان محترمی است. تنها راه حل مقابله با اسرائیل مقاومت است و هر راه حل دیگری اتلاف وقت است. ادامه وجود غاصبان در منطقه ما بر پایه ایجاد جنگ است. همه تهدیدهای “اسرائیل” توخالی هستند و ما از دیدن آنها خوشحال خواهیم شد. این تهدیدها به عنوان بمب صوتی برای آرام کردن جبهه داخلی عمل می کنند [صهیونیست‌ها] است.

  صدور مجوز جذب دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه آزاد ارومیه

وی گفت: این مضحک است که آمریکا اعلام کند “ناتو در خاورمیانه” شامل کشورهای عربی است که کنترل اجرایی آنها در دست اسرائیل است و این اتحاد آنها را رسوا کرده است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: مدافع اصلی آرمان فلسطین، مردم و مقاومت آنها هستند و اگر برخی کشورهای مسلمان از این آرمان دست بردارند، فلسطین نمی تواند زانو بزند یا تسلیم شود، زیرا مردم آن تصمیم گرفته اند در میدان بمانند. . .

وی افزود: هیچ گزینه سیاسی تحت حمایت غرب انتخاب درستی نبود، بلکه بخشی از حمایت از تجاوز و اشغالگری توسعه طلبانه به فلسطین محدود نشد. کشورهای با [رژیم صهیونیستی] آنها به حالت عادی بازگشته اند، همان طور که به مردم خود و فلسطین و مردم آن آسیب می زنند، در وهله اول به خودشان آسیب می زنند.

داستان ظهور مجدد ایده تشکیل ناتوی منطقه ای در خاورمیانه

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، پنجشنبه پیش از احتمال تشکیل یک ائتلاف نظامی مشابه ناتو در غرب آسیا، تاکید کرد که چشم انداز چنین ائتلافی باید بسیار روشن باشد.

او در مصاحبه ای با CNBC گفت که از تشکیل یک ائتلاف نظامی مشابه ناتو در منطقه غرب آسیا حمایت خواهد کرد، مشروط بر اینکه «این [همراهی] همفکری کنید. اردن فعالانه با ناتو همکاری می کند و یکی از شرکای این اتحاد محسوب می شود. اردن چندین دهه است که در کنار نیروهای ناتو می جنگد.

عبدالله دوم افزود: من می خواهم کشورهای بیشتری در منطقه به ائتلاف بپیوندند و یکی از اولین کسانی خواهم بود که از ایجاد ناتو در خاورمیانه حمایت می کنم.

  توضیحات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد علت قطعی اینترنت در 13 اسفند 1392 - اندیشه معاصر

این اظهارات زمانی بیان می شود که عبدالله دوم سال ها طرح «ناتوی عربی» را توسط رهبران کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی ترویج می کرد. این طرح با حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، مورد حمایت کاخ سفید نیز قرار گرفت.

تحلیلگران و ناظران سیاسی تشکیل ناتوی عربی را طرحی آمریکایی-صهیونیستی می دانند که هدف آن مقابله با آنچه نفوذ ایران در منطقه خوانده می شود و همچنین تضعیف محور مقاومت است. اما موانع تشکیل ناتوی عربی-اسرائیلی هرگز برطرف نشد و به همین دلیل از آن به عنوان رویایی غیرقابل توضیح یاد شده است.

اما به نظر می رسد از سرگیری این موضوع با حمایت آمریکا باشد چرا که به گفته رسانه های غربی و عربی در سفر آتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به عربستان دیداری با پادشاه عربستان سعودی برگزار شده است. عربستان، اعضای شورای همکاری خلیج فارس و رهبران چندین کشور عربی از جمله مصر، اردن و عراق.

در چنین فضایی رسانه های رژیم صهیونیستی و برخی منابع آگاه از تشکیل مجمع رسمی امنیتی بین تل آویو و ریاض خبر دادند. گیلی کوهن، خبرنگار و تحلیلگر اسرائیلی شبکه کان گفت: تماس ها و هماهنگی های موفقی برای ایجاد یک مجمع رسمی امنیتی بین اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین تعدادی از کشورهای عربی صورت گرفته است. [این مجمع] کار روی موضوع دفاع منطقه ای در خلیج فارس.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید