نظر وزیر ارشاد درباره آخرین وضعیت شبکه تلویزیونی خانگی

1065158 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آیین نامه ای در خصوص انتصابات بودجه در جلسه امروز داشتیم که بند (ز) بود. تبصره 9 لایحه بودجه 1401.

وی افزود: بسیار مهم است که همه دستگاه ها و شرکت های دولتی بتوانند 2 درصد از اعتبارات سرمایه ای و هزینه ای خود را در حوزه فرهنگ هزینه کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این موضوع ابتکار دولت در لایحه ای بود که در مجلس نیز مطرح شد.

اسماعیلی با بیان اینکه در حال ایجاد گشایش مهمی در حوزه فرهنگی، هنری، گردشگری و فعالیت های قرآنی هستیم، گفت: تقریباً 8 تا 9 فعالیت فرهنگی و هنری مشمول این قانون است. گره اصلی فرهنگ و هنر را باز نکرده ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امیدوارم به زودی و با رفع برخی از مشکلاتی که در جلسه خارج از دولت مطرح می شود، مشکلات حل شود و تحول مهمی ایجاد کنیم و این طرح را در لایحه بودجه تثبیت کنیم که در سالهای بعد نیز ادامه خواهد یافت

اسماعیلی افزود: این فراتر از توان متعارف وزارتخانه های فرهنگ است. در واقع شامل تمام ادارات دولتی است که قصد فعالیت در حوزه فرهنگ را دارند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح شامل فعالیت های فرهنگی، تجسمی، گردشگری و قرآنی است. در این زمینه کمیسیونی تشکیل می شود که زیر نظر وزیر فرهنگ و ارشاد و گزارشات فصلی دریافت می کند و بخشی از آن به موضوعاتی که کمیسیون تعیین می کند می رود.

  ازدواج مجدد برای زنان خوب است و برای مردان بد! - اندیشه معاصر

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که سکوهای فیلیمو و نماوا در چه وضعیتی قرار دارند، گفت: این سیاست اصلی دولت، حاکمیت، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی است. فضا، وزارت فرهنگ و ارشاد و خود سازمان صدا و سیما. که باید نگاه فرصت محور به نمایش خانگی داشته باشیم، از شبکه نمایش خانگی به عنوان یکی از دستاوردهای فناوری نوین در عرصه فیلم و سریال حمایت می کنیم.

وی تاکید کرد: مثل هر اداره ای مثل وزارت ارشاد که مشکل دارد، در شبکه تلویزیونی خانگی هم می تواند مشکل داشته باشد. هدف ما کمک به حل آنهاست. ایرادات حتما رفع خواهند شد.

اسماعیلی همچنین درباره شبهه کم مخاطب شدن صداوسیما و اهمیت ایجاد برنامه های جذاب در رسانه ملی گفت: صداوسیما قطعا پاسخ خاص خود را در این زمینه دارد اما نظرسنجی های سال های اخیر نشان می دهد که شبکه های صداوسیما در جذب مخاطب موفق هستند. دلیلش این است که ما این را یک فرصت می بینیم و اساس حمایت ما همین است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در بسیاری از نظرسنجی های معتبر مردمی شاهد هستیم که این شبکه ها از آرای قابل توجهی برخوردار هستند، بنابراین این سیاست سیاست درستی است که باید تقویت و مشکلات آنها برطرف شود.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید