نصیرزاده: مبانی ورزش ایران مشکلات زیادی دارد

1013979 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، پژوهشگر حوزه مدیریت و حقوق فوتبال در دوازدهمین جلسه از نتایج بررسی گروه صنعتی معاونت صنایع عمومی با اشاره به گردش مالی بالای ورزش گفت: و رتبه سوم جهان را دارد بیمه ورزش در این زمینه اشتغال و درآمد ارزی دارد که از همان ابتدا آنطور که باید در کشور مورد توجه قرار نگرفت.

هوشنگ نصیرزاده افزود: وزارت صمت با دو باشگاه پیکان و سایپا از لحاظ مالی به این ورزش قدردانی کرد، اما روند فعلی این وزارتخانه مقتدر تنها بار مالی داشت و هر دو باشگاه باید درآمدزایی داشته باشند.

وی بر اهمیت روزافزون ورزش در روابط جهانی، ارائه مباحث تخصصی در حوزه ورزش و سیاست و گسترش آن در حوزه اقتصاد تاکید کرد و دیپلماسی بالاتر از دیپلماسی سیاسی را مورد تاکید قرار داد.

نصیرزاده در ادامه به نقش مهم ورزش در سیاست، اقتصاد و رفاه جوامع اشاره و خاطرنشان کرد: کشوری مانند برزیل با فوتبال و روابط پشت پرده توانست دو سوم بدهی سنگین مالی خود را به فرانسه بپردازد. در جام جهانی 1998 فرانسه. جام جهانی فوتبال هر چهار سال یک بار به بزرگترین رویداد ورزشی در جهان تبدیل می شود. بنابراین، این موضوع مهمی است که تمام جهان خارج از اقتصاد و سیاست را تحت تأثیر قرار می دهد و ناگزیر به توسعه اقتصادی و سیاسی می انجامد.

او گفت: “صنعت ورزش با سرعت شگفت انگیزی در حال رشد است و اگر خیلی دیر شروع کنیم، پر کردن شکاف ها غیرممکن خواهد بود، البته زمانی که رونالدو با رقمی نجومی از یوونتوس به منچستریونایتد سفر می کند.” بودجه ورزشگاه اولدترافورد از طریق فروش تی شرت 7 او توسط باشگاه تامین می شود، بنابراین اتفاق مهمی در حال رخ دادن است و جالب اینجاست که همین رقم برای فروش پیراهن رونالدو در روز نمایش برابر با کل بودجه سالانه ایرانیان است. ورزش ها. .

  بازیکن یحیی قرار گرفت / پرسپولیس در مسیر توسعه - تفکر مدرن

نصیرزاده گفت: بحث بلیت فروشی، حق پخش تلویزیونی، اسپانسر و کپی رایت در ورزش ایران همچنان در موارد اصلی با مشکلات عدیده ای مواجه است و تا زمانی که این موارد حل نشود، هر چقدر هم در صنعت ورزش تلاش کنیم، شما را به انجام خواهید رساند. به مشکل بر بخورند و درآمدزایی کنند.» در حوزه ورزش چه از نظر صادرات بازیکن و چه از نظر صادرات تجهیزات ورزشی تولید داخل، این کار طاقت فرسا و دردناکی خواهد بود.

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید