نشست سالانه روسای مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه ها آغاز شد

1058112 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ابراهیم نعیمی، مدیرکل مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در مراسم آغاز به کار دهمین اجلاس سالانه روسای مراکز بهداشتی درمانی و دانشگاه ها در دانشگاه ارومیه گفت: مایلم بدینوسیله به اطلاع همه شما عزیزان می رساند متاسفانه به دلیل جلسه فوق العاده با مقام ارشد وزارتخانه و جمعی از مسئولین امکان حضور ایشان در این جلسه وجود نداشت.

وی گفت: دکتر داداش پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان به عنوان فرمانده حوزه فعالیت های دانشجویی با روحیه جهادی و اقدامات موثر در حوزه سیاست گذاری و هدایت ستادی نقشی تحول آفرین و مسئولانه ایفا می کند تا شاهد نقطه مورد نظر

مدیرکل مشاوره و خدمات سلامت سازمان دانشجویی وزارت علوم با تقدیر از تلاش‌های 25 ماهه همه بخش‌های حوزه سلامت در خط مقدم مبارزه با بیماری‌های عروق کرونر قلب، افزود: این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: ما به عنوان یک مشاور و ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی، قطعاً نقاط ضعفی داریم و اگرچه مسئولیت بیماری ها بر عهده ما نیست، اما تمرکز ما بر روی سم زدایی و درمان است و رویکرد جدید ما تغییر سیاست ها و مقررات برای ارتقای جسمی و جسمی است. سلامت روان.» «اجتماعی و معنوی است».

نعیمی بیان کرد: دانشجوی ورود به دانشگاه باید در تمام ابعاد علمی، علمی، انسانی و معنوی انسان متعالی باشد و در همه ابعاد یک انسان بالغ این امر بسیار مهم است.

وی ادامه داد: مراکز پرستاری و سالمندان مملو از پدران و مادرانی است که امید داشتند فرزندانشان تربیت شوند و به مدارج عالی برسند و در این راستا باید تلاش کنیم تا دانش آموزان را با تعهد به اخلاق و تربیت دانش آموزان بیاموزیم. انسان برتر.”

  قیمت گوشی های شیائومی در بازار امروز 25 دی 1392 + جدول - اندیشه معاصر

مدیرکل مشاوره و خدمات سلامت سازمان دانشجویی وزارت علوم با اشاره به جمع بندی تغییرات و بازنگری آیین نامه ها گفت: فعالیت به گونه ای که به جای تمرکز بر درمان، آموزش های لازم برای ماندگاری را ارائه کنیم. سالم.

وی تاکید کرد: ورودی های جدید دانشگاه ها باید بررسی شود و در هنگام دریافت داده های مربوط به آنها، اطلاعات تکمیل شود و پس از جمع بندی، داده ها به مراکز ارسال شود، زیرا یکی از چالش های اصلی ما عدم ارتقاء است. اطلاعات و داده های به روز، که باید اینطور باشد.

نعیمی افزود: امسال طراحی و برنامه ریزی اولین جشنواره ملی سلامت دانش آموزی در کشور بود که 14 آذرماه با حضور یکی از مقامات ارشد وزارتخانه و پیش از روز دانش آموز تعطیل می شود. که گفتمان سلامت در حال ورود به دانشگاه است.»

وی حضور فعالتر در رویکرد جدید را ابراز کرد و افزود: محور اصلی این حضور پیشگیری، آموزش و توانمندسازی است و در این راستا مراکز همیاران سلامت جسم فعال می شود.

مدیرکل مشاوره و خدمات سلامت سازمان دانشجویی وزارت علوم گفت: حضور دانشجویان در فعالیت ها بسیار مهم است و در این راستا با رشد فعالیت دانشجویی در این حوزه شاهد تبدیل شدن نظام سلامت خواهیم بود. در دانشگاه ها فعال تر است.

نعیمی گفت: تغییراتی در سامانه مشاوره الکترونیکی (سام) ایجاد شده است تا سامانه ارزیابی (سام HSE) که امروز ارائه می شود به سمت اطلاعات به روز حرکت کند. این لازم است.

احمد علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه نیز گفت: ارائه خدمات به مراقبین سلامت علاوه بر دانشجویان برای اساتید و کارکنان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به این وظیفه خطیر برای سلامت جامعه دانشگاهی، در این گردهمایی ها برای ارتقای دانش و بحث و گفتگو است.«لازم است در مورد روش ها و راهکارهای نوین صحبت شود و تلاش ما این است که به سلامت جسم و روان دانش آموزان و جامعه دانشگاهی کشور توجه کنیم.

  غذاهایی که گرانتر از گوشت هستند

علیجانپور همچنین با اشاره به تعطیلی مراکز مشاوره و کلینیک ها در دو سال اخیر به دلیل تاج گذاری، افزود: پس از بازگشایی دانشگاه ها، علاوه بر مشکلات معمول به عنوان یک وظیفه ذاتی کلینیک ها و مراکز مشاوره، موضوع تاج گذاری نیز به وجود آمده است. نیز رسیدگی شده است.»

وی در خصوص درمانگاه دانشگاه ارومیه نیز گفت: این مرکز در طول 15 سال فعالیت خود بدون مجوز و تنها با موافقت اصولی فعالیت کرده است. زیرا 6 پزشک عمومی، 3 پرستار، 2 متخصص زنان و زایمان و متخصص داخلی، 2 راننده به صورت شبانه روزی به آمبولانس خدمات رسانی می کنند و مرکز مشاوره نیز با حضور 9 دانشجوی ارشد و دکتری و خدمات آن فعالیت می کند. علاوه بر مرکز در خوابگاه.

رئیس دانشگاه ارومیه با تقدیر از فعالیت های انجام شده در این مرکز گفت: با توجه به اینکه سلامت جسمی و روحی دانشجویان نیازمند حمایت جدی است، باید مشکلات جسمی و روحی در بین دانشجویان شناسایی و بررسی شود و بدانیم که این پوست مورد توجه قرار می گیرد. بخش گرانی از خانواده او و آنها به صورت قرضی در دانشگاه هستند، سلامتی آنها بسیار مهم است.

در حاشیه این همایش سامانه Sam hse به منظور گسترش فرهنگ HSE ارائه شد.

به گفته بهمن آبادی، معاون پژوهشکده سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این سامانه در اصل یک شبکه اجتماعی برای دانشجویان است که با دانشجویان برای ارتقای فرهنگ HSE همکاری خواهد کرد.

در دو روز برگزاری این نشست، شش کمیسیون تخصصی «بررسی آیین نامه های دانشگاهی در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست»، «HSE»، «ایدز»، «تغذیه»، «بیماری های رایج جوانان» و «چالش های دانشگاه» برگزار می شود. درمان در دانشگاه ها.

  چرا باید از انرژی های تجدیدپذیر در صنعت حمل و نقل کشور استفاده شود؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید