نشریه «نانو ساختار در شیمی» بار دیگر سرآمد مجلات علمی کشور شد.

1089967 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مجله نانوساختار در شیمی (JNSC) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برای سومین سال متوالی موفق به کسب بالاترین نسبت کارایی مجلات علمی کشور شد.

پایگاه داده Web of Science (WOS) هر ساله گزارش های استنادی مجلات را منتشر می کند. بر اساس گزارش 9 خرداد ماه سال جاری، مجله نانوساختار در شیمی با ضریب تاثیر 8=IF برای سومین سال متوالی به بالاترین IF در بین نشریات ایرانی دست یافته است که بالاترین نسبت کارایی پژوهشی در تاریخ کشور است.

156 نشریه از ایران در JCR2022 گزارش شده است و در این فهرست تنها 41 نشریه دارای ضریب کارایی (IF) هستند.

مجله نانوساختار در شیمی (JNSC) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس و سردبیری مجله دکتر امید مرادی دانشیار گروه شیمی این واحد دانشگاهی است. ، که نتایج تحقیقات نانوتکنولوژی در زمینه شیمی، میکروبیولوژی، علوم دارویی و پزشکی، علوم و مهندسی مواد را منتشر می کند. حدود 70 درصد اعضای هیئت تحریریه مجله از کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلیس، دانمارک، فرانسه، چین، مالزی و … و بقیه از دانشگاه های ایران هستند و حدود 75 درصد از مقالات منتشر شده در مجله مربوط به کشورهای پیشرو در فناوری نانو مانند آمریکا، چین، استرالیا، مالزی، آلمان، ایتالیا و… و بقیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های دولتی هستند.

بر اساس رتبه بندی حوزه موضوعی WOS، مجله نانوساختار در شیمی در علم مواد و شیمی به ترتیب در بین 20 درصد و 21 درصد مجلات برتر جهان با رتبه کیفی Q1 قرار دارد.

بر اساس JCR2022، پس از JNSC، مجله بین المللی سیاست و مدیریت سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمان با ضریب کارایی 4.967، مجله علوم دارویی DARU وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران با ضریب کارایی 4.088 رتبه دوم و سومی را دارند.

  من 27 ساله هستم و مردم هنوز لب هایم را در خیابان می لیسند - یک فکر مدرن

علاوه بر این که برای سومین سال متوالی رتبه اول نشریات علمی کشور را به خود اختصاص داد، امسال در خاورمیانه و جهان اسلام رتبه اول، آسیا سوم و شانزدهم جهان را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید