نخست وزیر انگلیس استعفا کرد جانسون: تا زمانی که جایگزینی تعیین نشود، در این کار خواهم ماند

1086230 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس پس از موجی از استعفا از سمت خود استعفا کرد.

پس از گمانه زنی رسانه های انگلیسی مبنی بر استعفای بوریس جانسون از سمت نخست وزیری، بوریس جانسون با برگزاری نشست خبری با خبرنگاران حاضر در خیابان داونینگ شماره 10 (دفتر نخست وزیری) استعفای خود را اعلام کرد.

بوریس جانسون در ابتدای این سخنرانی گفت که اکنون برای او واضح است که اعضای حزب محافظه کار و نمایندگان آن حزب خواهان رهبری جدید و نخست وزیر جدید هستند.

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که تصمیم دارد از سمت خود استعفا دهد، اما تا تعیین جانشین وی به وظایف خود به عنوان نخست وزیر ادامه خواهد داد.

بوریس جانسون در ادامه این سخنرانی از «رای دهندگان انگلیسی» به خاطر دادن پست نخست وزیری به وی تشکر کرد.

نخست وزیر مستعفی انگلیس نیز سعی کرد از سوابق خود به عنوان نخست وزیر آن کشور دفاع کند و به مردم آن کشور یادآور شد که مانند «برکسیت» (جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا) اقدام کنند.

بوریس جانسون در بخشی از سخنرانی خود خطاب به حامیان حزب محافظه کار و عموم مردم بریتانیا گفت: می خواهم بدانید که از دست دادن بهترین شغل دنیا ناراحتم.

استعفای نخست وزیر انگلیس در حالی صورت گرفت که موجی از استعفای وزرا و معاونان کابینه وی در روزهای اخیر شرایط بحرانی را برای بوریس جانسون ایجاد کرد و در نهایت او مجبور شد علیرغم مقاومت اولیه استعفای خود را اعلام کند. .

انتهای پیام/

  به زودی؛ اطلاعیه عملیات پیشگیرانه پدافند سایبری کشور

دیدگاهتان را بنویسید