نحوه آموزش جنسی به کودکان – تفکر معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، آموزش جنسی لزوماً نباید یک بحث مستقیم باشد. علائم و کنجکاوی های فرزندتان را شناسایی کنید و در صورت نیاز توضیح دهید.

آموزش های جنسی در کلاس های علوم به صورت کاملا بسته و مبهم به کودکان آموزش داده می شود. اما در دوران کودکی معمولاً مسائل جنسی خاصی برای همه کودکان وجود خواهد داشت. اگر نمی دانید ج به سوالات در مورد جنسیت نوزاد پاسخ دهید چه بگویم. بهتر است ادامه این مقاله را با دقت بخوانید و در سوالات بعدی فرزندتان از آن استفاده کنید.

پرسش های درست نیازمند پاسخ های درست هستند

کودکان خردسال و کودکان پیش دبستانی اغلب در مورد تولد نوزادان سوال می پرسند و معمولا به پاسخ های مبهم و بسته قانع می شوند. اما کودکان در مدرسه می توانند سؤالات خاص تری در مورد نوزادان و تمایلات جنسی (یا حتی جنسی) بپرسند. اگر سؤال فرزندتان در مورد رابطه جنسی دشوار (یا ناخوشایند) است و او نمی تواند از شما سؤال بپرسد، می تواند برای پاسخ به دوستان یا سایر منابع اطلاعاتی مراجعه کند. بنابراین اجازه دهید فرزندانتان آزادانه در مورد رابطه جنسی سوال بپرسند.

وقتی فرزندتان در مدرسه درباره رابطه جنسی سوالی می پرسد، از او بخواهید آنچه را که در مورد آن می داند بگوید. سعی کنید تمام باورهای غلط او را اصلاح کنید و تا جایی که لازم است به او توضیحات و جزئیات بدهید. هرگز به سوالات فرزندتان نخندید و از کلمات اختصاری برای اشاره به اندام تناسلی استفاده نکنید. این یک تابو ایجاد می کند که ما نباید در مورد این اندام ها صحبت کنیم. این می تواند مشکلات بسیار جدی و خطرناکی را در آینده ایجاد کند.

  در نتیجه اعتراضات قلعه نویی / سه امتیاز استقلال برگشت؟ - اندیشه معاصر

این مثال ها می توانند الگوهای خوبی برای پاسخ های شما باشند:

نعوظ چیست؟

می توانید بگویید: «آلت پسران معمولاً نرم است، اما گاهی اوقات سفت و صاف می شود. به این حالت نعوظ می گویند. بسته به سن کودکتان، می توانید علت نعوظ و همچنین نعوظ هنگام خواب و بعد از تحریک را نیز توضیح دهید. حتی ممکن است لازم باشد در مورد رضایت از خواب به او توضیح دهید.
سیکل قاعدگی چیست؟ می توان گفت: «قاعدگی به این معناست که بدن دختر به اندازه کافی رشد کرده و بالغ شده است تا باردار شود». توضیح دهید که قاعدگی بخشی از چرخه تولید مثل است. همچنین ممکن است لازم باشد خونریزی قاعدگی و محصولات بهداشتی مورد نیاز خود را توضیح دهید.
سکس چیست؟ اگر کودک شما در مورد مکانیسم تولید مثل کنجکاو بوده است، صادق باشید. می توانید بگویید: “مردی آلت تناسلی خود را وارد واژن زن می کند.” حتی می توانید از آن عکس بکشید یا به او نشان دهید. به یاد داشته باشید که فرزند شما به هر طریقی پاسخ سوالات خود را پیدا خواهد کرد، پس بهتر است قبل از مراجعه به منابع نامعتبر و خطرناک این کار را خودتان انجام دهید.
آیا دو پسر یا دو دختر می توانند با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند؟ برای پاسخ به این سوال بسیار مراقب باشید. سعی کنید از قبل برای این موضوع آماده شوید و اطلاعات خود را در مورد همجنس گرایی و مشکلات و ویژگی های آن افزایش دهید.

خودارضایی چیست؟

می توانید بگویید: “خودارضایی زمانی است که پسران یا دختران آلت تناسلی خود را می مالند.” سعی کنید اطلاعات کافی و قابل اعتماد در مورد خودارضایی، خطرات، نکات بهداشتی و عوارض آن به دست آورید و در اختیار کودک خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که خودارضایی یک فعالیت عادی و البته خصوصی است.

  راه حل جدید برای روز کارگر + جزئیات - تفکر مدرن

سعی کنید گفتگو را باز و آزاد نگه دارید و صادقانه مشکلاتی را که فرزندتان در آینده با آن مواجه خواهد شد توضیح دهید. مطمئن باشید که توضیحات شما در پاسخ به سوالات فرزندتان بسیار بهتر از این است که فرزندتان به دوستان، ماهواره یا اینترنت مراجعه کند.

احساس اضطراب برای کودکان قبل از بلوغ

کودکان معمولاً در سنین 8 تا 12 سالگی نگران هستند که آیا “عادی” هستند یا نه. به تدریج، کودک شما نیز با مشکلاتی مانند طول آلت تناسلی یا اندازه سینه مواجه خواهد شد. در این مورد تغییراتی را که در دوران بلوغ در پسران و دختران ایجاد می شود توضیح دهید. به فرزندتان توضیح دهید که بلوغ از فردی به فرد دیگر متفاوت است و در نهایت در همه افراد رخ می دهد. می توانید مثال هایی از نگرانی های دوران کودکی خود و چگونگی بهبود آنها پس از بلوغ برای فرزندتان بیاورید تا خیال او راحت شود.

مسئولیت ها و پیامدها

در مورد عواقب عاطفی و جسمی فعالیت جنسی مانند عاشق شدن، بارداری و بیماری های مقاربتی به طور کامل به کودک خود توضیح دهید. این امر احتمال وقوع اتفاق بدی را در آینده کاهش می دهد. البته به یاد داشته باشید که نباید این مسائل را طوری توضیح دهید که فرزندتان احساس ترس کند و نتواند در آینده از توانایی های جنسی و عاطفی خود لذت ببرد. به کودک خود توضیح دهید که رابطه جنسی عاشقانه و نامزدی می تواند بسیار زیبا و لذت بخش باشد.

لحظات کلیدی روزمره

از فرصت ها در طول روز استفاده کنید و به مرور زمان رابطه جنسی را به کودک خود آموزش دهید. به عنوان مثال، اگر در خانواده یا دوستانتان یک زن باردار دارید، می توانید در مورد بارداری و رشد جنین و تولد نوزاد به کودک خود توضیح دهید. اگر در فروشگاهی به همراه فرزندتان یک پد دیدید، می توانید از این فرصت استفاده کرده و آن را برای کودک خود توضیح دهید. یا وقتی زن و مردی در تلویزیون درباره عشق و ازدواج صحبت می کنند، می توانید از این موقعیت استفاده کنید و در مورد ازدواج و روابط عاشقانه و حتی شکست های عشقی به فرزندتان توضیح دهید.

  پایان اردوی تیم ملی هاکی داخل سالن در دانشگاه آزاد اسلامی یزد

نقش خود را در آموزش جنسی به فرزندتان جدی بگیرید. فرزندتان را تشویق کنید که از بدنش مراقبت کند، به اندام تناسلی اش احترام بگذارد و بدنش را دوست داشته باشد. منابع اطلاعاتی قابل اعتماد و سالم را در اختیار فرزند خود قرار دهید.

داشتن یک رویکرد عاقلانه و علمی برای آموزش جنسی به کودک می تواند سلامت جنسی و روانی را برای کودک شما به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263377

دیدگاهتان را بنویسید