نتایج تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به یک مرجع جهانی تبدیل شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود؛

42397 960 فقط خبر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: نتایج مهم مطالعات کوهورت چشمی این دانشگاه پس از انتشار در مجله جهانی سلامت «لانست» به مرجع جهانی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری آنا از شاهرود، حسین شیبانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود روز پنجشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی بینایی در سالن آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد، افزود: نتایج حاصله از مطالعات کوهورت چشم این دانشگاه، علاوه بر چاپ در مجله لانست، در گزارش امروز سازمان بهداشت جهانی به عنوان مرجع منطقه کشورهای مدیترانه شرقی (EMRO) ارائه شده است.

وی با بیان اینکه 2 مرکز گروه چشم فعال در واحد این دانشگاه وجود دارد، تصریح کرد: مرکز تحقیقات گروه چشم شاهرود با 15 سال سابقه و مرکز آموزش گروه چشم کارکنان بیش از پنج سال است که به صورت مستمر فعالیت می کنند.

شیبانی به اجرای طرح های تحقیقاتی روانپزشکی و قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اشاره و بیان کرد: وضعیت پوشش درمان عیوب انکساری و جراحی آب مروارید بخشی از مطالعات گروهی چشم این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ارتقای سلامت و ایجاد عدالت در استفاده از سلامت را مهم ترین رسالت دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد و تصریح کرد: درصد بیماران ناشناس در بسیاری از بیماری ها بالاست.

وی با اشاره به اینکه حدود 30 درصد از مبتلایان به فشار خون ناشناخته هستند، ادامه داد: تعدادی از مبتلایان به فشار خون با وجود مشخص بودن بیماری از دارو استفاده نمی کنند.

شیبانی با بیان اینکه درصد زیادی از افراد ناشناس به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند، گفت: 50 درصد این افراد اولین علائم بیماری های قلبی عروقی را با مرگ ناگهانی دارند.

  صدور گواهینامه تخصصی بازار پول در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه بیماری های چشمی از جمله عیوب انکساری نیز جزو این دسته از بیماران است افزود: این نوع بیماری بسیار کند پیشرفت می کند و معمولا فرد به شرایط جدید عادت می کند.

وی با بیان اینکه بیمار مبتلا به دیابت نیز یکی از این بیماری هاست، تصریح کرد: اگرچه تشخیص و طرح درمان دیابت در ذهن پزشک است، اما هنوز در اجرای دقیق تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها مشکل وجود دارد.

تشخیص یک اصل مهم در به دست آوردن اطلاعات در مورد بیمار است

شیبانی با بیان اینکه برای به دست آوردن اطلاعات بیمار باید در مرحله اول تشخیص داده شود، اظهار داشت: در اجرای طرح مطالعه کوهورت پس از دریافت اطلاعات بیمار، درمان در مراحل مختلف انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه وضعیت فعلی بیمار در طرح های مطالعات کوهورت بررسی می شود، ادامه داد: پیشرفت بیماری در فواصل زمانی مختلف با توجه به نوع بیماری هر سه یا پنج بار بررسی می شود. سال ها.

در این نشست محمدحسن عمیان، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به تشریح برخی از نتایج حاصل از مطالعات کوهورت چشمی این دانشگاه پرداخت.

شهرستان های شاهرود و میامی با وسعت 54 هزار کیلومتر مربع تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قرار دارند.

دانشکده های پزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و بهداشت با بیش از 2 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فعال هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید