نایبه: قانون ضد اپوزیسیون پارلمان عراق مبارک است

935212 فقط خبر

پایگاه خبری جنبش مقاومت اسلامی نایب با انتشار بیانیه ای ضمن استقبال از تصمیم پارلمان عراق در مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تمجید از حسن نیت نمایندگان مجلس، مواضع آمریکا و انگلیس در مخالفت با این قانون را محکوم کرد.

نایبه همچنین به دولت هشدار داد که اجرای این قانون را که اخراج نیروهای اشغالگر خارجی از عراق را به تاخیر می اندازد، به تاخیر نیندازد.

در این بیانیه ضمن تاکید بر ایرادات، هشدارها و ملاحظات خود در خصوص ارزش‌های ایدئولوژیک و ملی به منظور جلوگیری از دور زدن قطعنامه، آمده است که نایبه از ورود به روند سیاسی عراق خودداری کرد.

– عنوان لایحه جرم انگاری بود اما با تصویب به ممنوعیت تغییر یافت. پر واضح است که اصطلاح جرم شناسی دارای اثر حقوقی و وزن بیشتری نسبت به اصطلاح نهی است و همین امر باعث تناقض عنوان و متن آن شده است.

– این قانون در ابتدا قرار بود به قوانین قبلی اضافه شود تا مقامات ذیربط با حمایت ملت بتوانند خائنانی را که آشکارا و پنهان زمینه نفوذ موساد و دیگر سازمان های صهیونیستی در شمال عراق و بغداد را فراهم کرده اند، تحت تعقیب قرار دهند. همه قوانین قبلی را جایگزین نکنید.

– حذف ماده 4 (که قوی ترین و جامع ترین ماده این قانون بود) و جایگزینی آن با مواد کوتاه در چند بند. زیرا مطلب حذف شده شامل انواع روابط با رژیم صهیونیستی بوده و دارای جزئیات روشنی بوده است.

– در ماده جایگزین ماده چهارم با عنوان «زیارات مذهبی با موافقت وزارت کشور» علاوه بر اینکه درگاهی برای عادی سازی روابط، جاسوسی و به رسمیت شناختن ضمنی رژیم صهیونیستی است، نقص و خلأ عمده ای ایجاد شده است. رژیم؛ امکان ارتباط با مجاری رسمی این رژیم برای اخذ روادید سفر به سرزمین های اشغالی و همچنین ورود آنها به عراق مشکوک (عبادت)! چنین سؤالی منجر به فروپاشی این قانون و قوانین قدیمی می شود و درها را به روی پروژه دین ابراهیمی که توسط آمریکای خبیث ترویج می شود باز می کند.

  داستان سام درخشانی و همسرش عسل امیرپور - تفکر مدرن

– لغو ماده 5 طرح پیشنهادی که بر اساس آن مخالفان قانون به جرم خیانت در امانت مستحق اعدام هستند اعم از سران سه قوه، معاونان آنها، وزرا، نمایندگان مجلس، روسای وزارتخانه ها، مدیران کل و مقامات خاص. برابر با مردم عادی؛ در حالی که عواقب رفتار مسئولان در مقایسه با دیگران باید دوچندان باشد چرا که مسئولیت های بزرگی بر عهده دارند.

– ماده 6 پیش نویس را که شامل شرکت های داخلی و خارجی و سازمان های جامعه مدنی فعال در عراق می شود، در صورتی که ثابت شود برای عادی سازی روابط با اسرائیل تلاش می کنند، لغو کنید. حذف این ماده به این معنی است که شرکت ها و موسسات می توانند چنین اقدامی انجام دهند، به ویژه شرکت ها و موسسات خارجی. زیرا هیچ قانونی برای محکوم کردن آنها وجود ندارد و امکان درمان یا اخراج آنها از سازمان های عراق وجود ندارد.

فقدان مقرراتی برای جلوگیری از هرگونه اقدام خارجی برای عادی سازی روابط در عراق. این بدان معناست که بزرگترین بازیگران عادی سازی روابط تا زمانی که در داخل عراق از عادی سازی روابط دفاع نکنند، می توانند به طور رسمی وارد عراق شوند. در این صورت، مقامات عراقی نمی توانند با آنها برخورد کنند و حتی نمی توانند از آنها بخواهند که عراق را ترک کنند.

در بیانیه نهضت مقاومت اسلامی نجبا با اشاره به اینکه ممکن است این قانون اشکالات دیگری هم داشته باشد، بار دیگر از بانیان مجلس تشکر کرد و در عین حال گفت: از برادرانمان می‌خواهیم با دقت بیشتری قانون را مطالعه کنند تا چنین شود. حفره ها پر شده و به نوعی نه این که ظاهر آن مخالف عادی سازی روابط است، بلکه در داخل به نفع عادی سازی است.

  کودکان رها شده از مدرسه در چابهار (2) + عکس

نایبه با تاکید بر اینکه مردم عراق نباید مخالفت هایی را که به حامیان عادی سازی روابط امیدوار می کند و به طمع رژیم صهیونیستی دامن می زند نادیده بگیرند و از همه ملت های آزاده مسلمان و عرب خواست تا بر دولت ها و نیروهای خود فشار بیاورند. راه عراق حلقه‌های رژیم اشغالگر را محکم می‌کند و زوال اسرائیل را تسریع می‌بخشد.

انتهای پیام/4033/

دیدگاهتان را بنویسید