ناو هواپیمابر آمریکایی به کره جنوبی می رود

30181 946 فقط خبر

در بحبوحه افزایش تنش ها با کره شمالی، یک ناو هواپیمابر آمریکایی قرار است این هفته برای اولین بار در پنج سال گذشته وارد کره جنوبی شود.

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، نیروی دریایی کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: ناو هواپیمابر آمریکایی «رونالد ریگان» روز جمعه برای انجام عملیات وارد پایگاه دریایی کره جنوبی – واقع در جنوب شهر بندری پوسان می شود. تمرینات مشترک.”

در این بیانیه آمده است: نیروی دریایی دو کشور با برگزاری رزمایش مشترک قصد دارند آمادگی نظامی خود را ارتقا دهند و همچنین عزم راسخ خود را در خصوص صلح و ثبات شبه جزیره کره نشان دهند.

به گفته وزارت دفاع کره جنوبی، این اولین رزمایش مشترک ناوهای هواپیمابر آمریکایی در نزدیکی شبه جزیره کره از سال 2017 خواهد بود، درست زمانی که آمریکا سه ناو هواپیمابر از جمله ریگان را برای رزمایش دریایی با کره جنوبی در پاسخ به موشک کره شمالی مستقر کرد. پرتاب و آزمایش هسته ای

این اقدام کره جنوبی و ایالات متحده پس از آن صورت می گیرد که رهبر کره شمالی اخیراً در بیانیه ای اعلام کرد که وضعیت هسته ای این کشور “غیرقابل بازگشت” شده است و ارتش کره شمالی اکنون حق استفاده “خودکار” از تسلیحات هسته ای را دارد.

کره شمالی همچنین از مانورهای مشترک گذشته بین ایالات متحده و کره جنوبی انتقاد کرده و آنها را “تمرین هایی برای جنگ” خوانده و خاطرنشان کرده است که این رزمایش منعکس کننده “سیاست های خصمانه” واشنگتن و سئول است.

برخی تحلیلگران معتقدند اقدامات کره شمالی به وضوح نشان می دهد که کره شمالی علاقه ای به بازگشت به مذاکرات خلع سلاح هسته ای ندارد مگر اینکه ایالات متحده این کشور را به عنوان یک قدرت هسته ای به رسمیت بشناسد.

  معافیت از تخلفات وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه نامه شخص ثالث

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید