نانودارو برای درمان هیپرفسفاتمی برای آزمایش بالینی در مسیر قرار گرفته است

1086786 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ Unicicive مطالعه بالینی هم ارزی زیستی نانودارو Renazorb را برای درمان هیپرفسفاتمی آغاز کرد. Renazorb یک عامل اتصال فسفات بر پایه لانتانیم است که از فناوری نانوذرات اختصاصی استفاده می کند. این دارو برای درمان هیپرفسفاتمی در بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی (CKD) ساخته شده است.

Unicisio یک شرکت نانوبیوتکنولوژی است که در کارآزمایی‌های بالینی در حال توسعه درمان‌هایی برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی است. این شرکت اخیراً شروع مطالعه زیست هم ارزی بالینی محوری خود را روی Renazorb® (دی اکسی کربنات لانتانیم) که برای درمان هیپرفسفاتمی در نظر گرفته شده است، اعلام کرده است.

Unicisio قبلاً راهنمایی برای تأیید از سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) دریافت کرده بود.

Shalabh Gupta، مدیرعامل این شرکت، گفت: “شروع این کارآزمایی بالینی نقطه عطف مهمی برای Unicisio است که ما را یک قدم به تایید بازار برای این بایندر فسفات جدید و توانایی تیم مجرب ما برای اجرای استراتژی توسعه ما نزدیک‌تر می‌کند. این نشان می دهد.”

این پروژه یک مطالعه BE تصادفی شده با برچسب باز برای ایجاد هم ارزی فارماکودینامیک بین Renazorb و Fosrenol است. این مطالعه 32 آزمودنی را در هر بازوی درمانی، برای مجموع 64 آزمودنی قابل ارزیابی ثبت نام می کند. نقطه پایانی اولیه مطالعه، میانگین تغییر در دفع فسفات ادراری از ابتدا تا دوره ارزیابی بود. این مطالعه شامل یک دوره غربالگری، تزریق 2 دوز، دوره شستشو و دوره پیگیری خواهد بود.

انتهای پیام/

  واکنش رسانه های ترکیه به غیبت شکارچی/ «محمد صلاح جدید» کجاست؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید