نانوتکنولوژی برای تشخیص سریع یک پروتئین محافظ مهم در بدن

1023909 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ محققان نشان داده‌اند که می‌توان از نانو بادی‌ها برای تشخیص سریع اینترفرون نوترکیب انسانی استفاده کرد.

اینترفرون ها پروتئین هایی هستند که بخش مهمی از سیستم های دفاعی طبیعی ما هستند. این پروتئین ها همچنین فعالیت ضد ویروسی قابل توجهی از خود نشان می دهند. اینترفرون نوترکیب انسانی α2b (rhIFNα2b) توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1986 تایید شد. از آن زمان، این پروتئین به عنوان یک عامل ضد ویروسی در درمان هپاتیت B و هپاتیت C مورد استفاده قرار گرفت.

در این پروژه، محققان چینی روش جدیدی را برای تشخیص سریع و کارآمد rhIFNα2b توسعه داده‌اند. آنها برای توسعه روش جدید خود، نانوذره جدیدی را روی یک ورق کاغذ ثابت کردند. نانوذرات مورد استفاده در این روش در اصل از آلپاکا، گونه‌ای از پستانداران شتر در آمریکای جنوبی گرفته شده‌اند. این ماده با استفاده از فناوری DNA نوترکیب در یک آزمایشگاه تحقیقاتی تولید شد. روشی که برای ساب کلون کردن قطعات DNA برای دستیابی به مقادیر بالایی از پروتئین های مصنوعی استفاده می شود. این معمولاً با کمک باکتری ها یا سایر سلول های پروکاریوتی انجام می شود. این نانو جسم بخشی کاربردی از یک آنتی بادی بزرگتر است. از آنجایی که نانوذرات تازه تثبیت شده rhIFNα2b را محکم و با خواص بالا متصل می کنند، rhIFNα2b برای تشخیص سریع استفاده می شود.

به گفته جونگجی وانگ، با توجه به مزایای نانو اجسام، ایمونوکروماتوگرافی جانبی با استفاده از نانو بادی ها پتانسیل زیادی برای جایگزینی روش های حسگر مرسوم دارد.

  هاگیگی شرایط تمدید نساجی را پذیرفت

این تیم با استفاده از پلتفرم Octet پیوندی بین nanobody 122 و rhIFNα2b شناسایی کردند. داده های به دست آمده به وضوح پیوند قوی در این فناوری را نشان می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید