نامه غیر حزبی 50 قانونگذار آمریکایی به بایدن درباره برجام

ده ها قانونگذار آمریکایی از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات نگرانی های خود را در مورد برجام با نوشتن نامه ای به رئیس جمهور کشورشان ابراز کردند.

18707 794 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه منطقه و جهانی خبرگزاری آنا، 50 قانونگذار آمریکایی در نامه ای به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، نگرانی خود را از توافق احتمالی با ایران بر سر لغو تحریم ها اعلام کردند.

در این نامه 34 نماینده دموکرات و 16 نماینده جمهوری خواه از جو بایدن خواستند تا متن کامل هر پیشنهاد پیشنهادی برای بازگشت آمریکا به توافق هسته ای را ارائه کند.

این قانونگذاران از دولت بایدن خواسته اند تا همه قراردادهای جانبی را در اختیار کنگره قرار دهد و دولت باید قبل از ورود به برجام با قانونگذار درباره بازگشت به توافق مشورت کند.

در این نامه آمده است: «ما عمیقاً نگران چندین بند هستیم که ممکن است در متن نهایی توافق با کشور اصلی حامی تروریسم گنجانده شود.

نمایندگان کنگره آمریکا می گویند که ایران به دلیل دریافت حدود یک تریلیون دلار در نتیجه لغو تحریم ها در یک دهه آینده، خطر شدیدی برای آمریکایی ها در داخل یا خارج از مرزهای این کشور ایجاد خواهد کرد.

در بخشی دیگر از این نامه آمده است: «علاوه بر این، گزارش شده است که بر اساس توافق پیشنهادی، روسیه به طور غیررسمی بر پایبندی خود بدون هیچ مکانیسم نظارتی از سوی آمریکا یا شرکای اروپایی اش نظارت خواهد کرد. [ایران به توافق]و نگهبان اورانیوم غنی شده ایران خواهد بود.»

در قسمت آخر آن نامه آمده است: «ما از شما می خواهیم که قبل از ارائه متن کامل توافق و هرگونه توافق جانبی به کنگره، وارد توافق نشوید».

  از تغییرات اقلیمی و اقیانوس شناسی خلیج فارس چه می دانید؟

به پایان رساندن…

دیدگاهتان را بنویسید