ناسا: گرمای هوای ایران رکورد زد/خوزستان گرمتر می شود

1087753 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، در حالی که بسیاری از نقاط جهان با موج دیگری از گرمای شدید روبرو هستند، طبق نقشه های ناسا، برخی از شهرهای ایران در ماه ها و حتی روزهای اخیر رکورد گرمای هوا را تجربه کرده اند.

هواشناسی استان خوزستان ایران نیز پیش بینی کرد تا سه شنبه هفته آینده دمای هوا در اکثر نقاط آن استان به بیش از 49 درجه برسد. برخی از پایگاه های موثق هواشناسی می گویند دمای هوا در برخی شهرستان های این استان مجدداً از 50 درجه سانتی گراد خواهد گذشت.

محمد سبززاری مدیرکل هواشناسی خوزستان روز گذشته هشدار داد که توده هوای گرم با رطوبت همراه خواهد بود و به صورت دوره ای شاهد افزایش رطوبت و افزایش دما در نواحی جنوبی و مرکزی استان خواهیم بود.

این مسئول امیدیه را با دمای 50.3 درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان معرفی کرد. اما ناسا با انتشار نقشه زمین در 13 جولای (22 ژوئیه)، اهواز را با دمای 46.5 درجه سانتی گراد یکی از گرم ترین شهرهای جهان در آن روز اعلام کرد.

بر اساس گزارش ناسا، دمای جولای ایران پس از رسیدن به 52 درجه در ماه قبل همچنان بالا باقی مانده است.

از سوی دیگر، اوایل هفته گذشته دمای هوا در مناطقی از عراق، ایران و کویت افزایش یافت. از دوشنبه گذشته، بخش‌هایی از عراق، ایران و کویت دمای بیش از 50 درجه را تجربه کرده‌اند. دوشنبه گذشته شهر آبان ایران دمای 52.2 درجه را ثبت کرد.

این شهر جنوبی ایران در آخرین ماه بهار چنان گرمایی را تجربه کرد که رکورد دمای ۷۰ ساله خرداد در این شهر شکسته شد.

  114 مربی فعال حفظ قرآن در سراسر کشور مورد احترام هستند - اندیشه معاصر

ناسا در گزارش اخیر خود اعلام کرد که در ماه های ژوئن و ژوئیه 2022، موج گرما در اروپا، شمال آفریقا، خاورمیانه و آسیا رخ داد و دمای هوا در برخی نقاط به بیش از 40 درجه سانتیگراد رسید و بسیاری از رکوردهای قبلی را شکست. .

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید