نادر طالب زاده چه مستندها و فیلم هایی ساخت؟

1067986 فقط خبر

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه «فرهنگ» خبرگزاری «آنا». نادر طالب زاده وی که کارگردان مستند، تهیه کننده و مجری تلویزیون است، از سال 1395 در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شروع به کار کرد و به عنوان یکی از هنرمندان تأثیرگذار در جبهه انقلاب شناخته می شود. خبر درگذشت نابه‌هنگام این هنرمند پیشکسوت جامعه هنری یعنی کارگردان مستند و مجری را با ضبطی در شامگاه جمعه 9 اردیبهشت ماه شوکه کرد.

وی در سن 69 سالگی بر اثر عوارض بیماری قلبی و لخته شدن خون در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های تهران درگذشت. به همین منظور مجموعه ای از آثار مرحوم طالب زاده را گردآوری کرده ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

انجیل منجی نقطه عطفی برای طالبان است

طالب زاده فعالیت سینمایی خود را در سال 1938 با فیلم انجیل منجی در مقام کارگردان آغاز کرد. این فیلم در آثار بعدی کارگردان درخشش مناسبی نداشت اما تجربه خوبی برای او بود و با هنرمندانی چون احمد سلیمانونیا، سیروس اسناگی، ولیولا مومنی و فتعلی اوسی همکاری داشته است. او در سال 1388 با خلق آثار مهمی همچون سریال «انجیل منجی» که بر اساس وجه اشتراک اسلام و مسیحیت ساخته شده، دوران پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند. او به عنوان کارگردان کار می کرد.

طالب زاده با این سریال توانست خود را در بین اهالی فرهنگ به ویژه تلویزیون مطرح کند و کارش در این سریال تجربه موفقی برای او بود. او علاوه بر سریال انجیل نجات دهنده در سال 2005، کارگردانی مسیح را نیز بر عهده داشت.

  قیمت سکه و قیمت طلا امروز پنجشنبه 28 باخمن 1400 + جدول - اندیشه معاصر

مستندهای او شامل «25 ساعت (در ایالات متحده)»، «خنجر و شقایق (در بوسنی)»، «قیام در آتش (در صربستان)»، «خشونت خاموش (در آلمان)»، «هند» (در هند) است. ) )) «دنیا در انتظار (اروپا)»، مجموعه تلویزیونی «انجیل منجی» و فیلم «مسیح» و … مرحوم طالب زاده اگرچه بیشتر به عنوان کارگردان شناخته می شود، اما به غیر از این در حرفه های دیگری نیز فعالیت داشته است. او همچنین به عنوان نویسنده، تهیه کننده، تدوینگر، مجری، فیلمبردار و بازیگر در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. از مهم ترین آثار طالب زاده در حرفه نویسندگی می توان دوباره در سریال «انجیل منجی» و فیلم «انجیل منجی» نام برد. از مهمترین کارهای او در حرفه تهیه کنندگی، برنامه عصر و سریال بشارت منجی، تدوین، فیلم های «دست های خالی» و «مسیح»، در حرفه بازیگری، «عصر» است. و برنامه «راز» و در حرفه سینما. سریال «انجیل منجی» و در حرفه بازیگری فیلم‌های «تو که تو را نمی‌شناسی…» و «لاله» هستند.

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید