ناآرامی های اخیر در عراق؛ عرصه شخصی برای حل و فصل

ناآرامی های اخیر در عراق؛  عرصه شخصی برای حل و فصل

عماد آبشناس در گفت وگو با ایسنا، در تحلیل خود از حوادث و ناآرامی های اخیر عراق اظهار کرد: همانطور که مشاهده می شود، الکاظمی فکر می کند احتمالا فرد دیگری در عراق به عنوان نخست وزیر انتخاب می شود و او برکنار می شود، بنابراین نمی کند. در نظر داشته باشید که اوضاع خراب خواهد شد و جنبش صدر اجازه نخواهد داد فرد دیگری به عنوان نخست وزیر در عراق انتخاب شود.

وی با اشاره به رابطه مقتدی صدر با بن سلمان و بن زاید گفت: اگر در کشوری تصمیم گیرنده خیابان باشد دیگر دموکراسی معنا نخواهد داشت. طبیعتاً اگر این روند شروع شود، هر گروهی می تواند این کار را انجام دهد، در واقع اگر شهرک خیابانی باشد فردا گروه های دیگر به خیابان می آیند.

این کارشناس همچنین خاطرنشان کرد: بسیاری از کسانی که به عضویت صدر درآمدند از این جریان به عنوان ابزار و پوشش برای خود استفاده می کنند، برخی از آنها بعثی های قدیمی هستند که تلاش می کنند عراق را ناراحت کنند و به قدرت برگردند، همچنین با آنها همکاری می شود. با داعش در مقطعی.

وی تاکید کرد: روندی که امروز شاهد آن هستیم، اگر دولت عراق اقدام مناسبی انجام ندهد، می‌توان تصور کرد که آینده برای عراق تاریک خواهد بود، جایی که شاهد تشدید درگیری‌های خیابانی بین شیعیان عراق و گروه‌های دیگر خواهیم بود. تا الان ساکته.” “.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص اینکه آیا این اتفاقات عراق به موضوع تجزیه عراق مربوط می شود یا خیر، گفت: گروه های زیادی در این جریان دخیل هستند، تنها یک جریان نیست، کسانی که به دنبال تجزیه عراق هستند این را دنبال می کنند. عربستان و آمریکا و صهیونیست ها که عراقی باثبات و قدرتمند نمی خواهند و سعی می کنند عراق را همیشه در هرج و مرج نگه دارند تا بتوانند از آب تیره ماهی بگیرند.

  ترکیب احتمالی پرسپولیس در دیدار با استقلال - تفکر مدرن

آبشناس ادامه داد: در واقع حمایت آنها از صدر واقعی نیست، شرایطی پیش آمده که می توانند از طریق صدر اوضاع را به هم بزنند. از سوی دیگر، متأسفانه صدر مشکلات و درگیری های شخصی خود را با شخصیت های عراقی در خیابان حل می کند، این اقدام بسیار خطرناکی است که می تواند عواقب غیرقابل پیش بینی در عراق داشته باشد.

وی در پایان گفت: وقتی دولت قیام نمی کند، دولت تشکیل نمی شود، طبیعی است که جریان ها قدرت بیشتری پیدا کنند، جناح های مختلف سیاسی با هم اختلافات جدی دارند، مثلا کردستان عراق خودش را دارد. دولت خودمختار

دیدگاهتان را بنویسید