میلان – اینتر; دربی دوباره – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، میلان و اینتر در دربی «دلامادونا» امشب و از ساعت 23:30 در ورزشگاه «سانزیرو» به مصاف هم می روند. دو تیم همشهری در مرحله نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا به مصاف یکدیگر می روند و مانند سری آ برای قهرمانی این دوره از مسابقات می جنگند.

میلان؛ روحیه دربی قبلی
در حال حاضر میلان در آستانه شانس قرار دارد، چرا که اینتر هر بار که در سری آ توقف می کرد گلی نمی خورد تا بالای جدول را به همشهری نرساند. با این حال جایگاه روسونری در بالای جدول در خطر است و حتی ناپولی و یوونتوس نیز شانس قهرمانی دارند. با این حال شاگردان استفانو پیولی متعهد به موفقیت در جام حذفی هستند. میلانی ها که 19 سال است جام حذفی را نبرده اند به اندازه قهرمانی تشنه این قهرمانی هستند. مزیت روسونری ها در آستانه دربی دلامادونینا روحیه ای است که از پیروزی اوایل فوریه کسب کردند.

اینتر؛ پایان ماه تلخ
شرایط در قسمت آبی میلان چندان مساعد نیست. افعی ها که صدر جدول را از دست دادند و در دربی دلامادونینا شکست خوردند، در 4 بازی اخیر خود پیروز نشدند و در هرج و مرج فرو رفتند. بعد از این 4 بازی که همگی در بهمن ماه بود، در روز اول اسفند به مصاف میلان می روند. سیمونه اینزاگی که سه سال پیش با لاتزیو جام حذفی را هم به دست آورده بود، به هر حال می خواهد با اینتر در فصل اول جام حذفی را کسب کند. با این حال تیم او در دربی ماه گذشته به شدت غافلگیر شد و حالا دو نبرد سرنوشت ساز در نیمه نهایی دارد.

  پایان انتخابات فرانسه و آغاز شمارش آرا/ ماکرون پیشتاز است

آخرین اختلاف
در اوایل فوریه در دیدار برگشت سری آ ایتالیا، اینتر با نتیجه 2-1 مغلوب میلان شد. پریشیک برای اینتر و ژیرو (دوبار) برای میلان گلزنی کردند.

آمار بازی
230) در 230 دربی دلامادونینا اینتر 84 برد و میلان 78 بازی برد. در 68 بازی هر دو تیم با تساوی به پایان رسیدند.
25) در 25 نبرد بین میلان و اینتر در جام حذفی ایتالیا، اینتر 8 بار پیروز شد، میلان 10 بار پیروز شد و 7 بازی نیز مساوی شد.
2) در دو دهه اخیر میلان و اینتر دو بار در جام حذفی به مصاف هم رفته اند که هر کدام یک بار پیروز شده اند.
7) اینتر بعد از یوونتوس و رم با 7 جام حذفی سومین تیم پرافتخار است در حالی که میلان 5 جام کسب کرده و 6 تیم بالاتر از آنهاست.
10) در 10 دربی اخیر میلان فقط دو بار و اینتر 6 برد و 2 بازی با تساوی به پایان رسیده است.
14) میلان 14 بار به فینال جام حذفی ایتالیا رسید در حالی که اینتر 13 بار در این فینال حضور داشت.
14) اوکراینی بهترین گلزن تاریخ دربی دلامادونینا است. اسطوره میلان آندری شوچنکو 14 بار دروازه اینتر را باز کرد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278167

دیدگاهتان را بنویسید