میزان ظرفیت پهنای باند اینترنت را بررسی کنید

میزان ظرفیت پهنای باند اینترنت را بررسی کنید

من گزارش میدم اعتدالاز زمانی که کاربر سعی می کند به اینترنت وصل شود تا زمانی که پاسخ را دریافت می کند، مسیری وجود خواهد داشت و در هر نقطه از آن مسیر، اگر اختلالی ایجاد شود، در کل ارتباط را تحت تاثیر قرار می دهد، اما این سوال مطرح می شود که می توان این را پرسید لازمه افزایش کیفیت و سرعت اینترنت یک کشور چیست؟

سال گذشته چندین بار خبر قطعی اپتیکال و از دست دادن پهنای باند بین المللی شرکت ارتباطات زیرساخت منتشر شد و در آذر و دی ماه 1400 قطعی در حوزه اینترنت بین الملل رخ داد که البته به سرعت بازیابی شد. و بازیابی شد و به سرعت بازیابی شد و به سرعت بازیابی شد و به سرعت بازیابی شد و به سرعت بازیابی شد و به سرعت بازیابی شد و قطع شد و وقفه هایی که به سرعت بازیابی شدند و بازیابی شدند و قطع شدند که به سرعت بازیابی شدند و بازسازی شدند و قطع شدند که به سرعت بازیابی شدند و به سرعت بازیابی شدند. استفاده مجدد در حال استفاده مجدد همچنین 400 گیگ از ظرفیت پهنای باند بین المللی کشور به دلیل بحران اوکراین از بین رفت و این ظرفیت نیز جبران شد.

کارشناسان ارتباطات و فناوری اطلاعات بر این باورند که با چنین قطعی هایی به نظر می رسد 10 درصد از کل ظرفیت پهنای باند کاهش می یابد و باعث می شود همه کاربران در شرایط اوج استفاده 10 تا 20 درصد سرعت خود را کاهش دهند. همچنین این قطعی ها باعث افت شدید کیفیت بازی می شود و پینگ بازی بیشتر از افت کیفیت اینترنت تحت تاثیر قرار می گیرد.

  دانشگاه آزاد اسلامی قم در استان بسیار فعال است

برخی از وقفه های دوره ای در شبکه اینترنت در ساعات اوج مصرف می تواند مربوط به قطع این ظرفیت پهنای باند بین المللی باشد، زیرا در ساعات ترافیک غیرنوشتاری مشکلی از نظر ظرفیت پهنای باند وجود ندارد و ظرفیت زیرساخت فعلی شبکه بالاتر از بالاتر از بیشتر است. از بالاتر از بالاتر از بزرگتر از شبکه نسبت به شبکه زیرساخت بیشتر از تقاضای شبکه است، اما در ساعات اوج ترافیک، این مصرف کاربر افزایش می یابد، اختلال احتمالی کابل و پهنای باند زیردریایی مشکلاتی را ایجاد می کند.

امسال در روز جهانی ارتباطات پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد و در همین راستا دو پروژه شرکت ارتباطات زیرساخت در کشور نیز افتتاح شد. از اهداف و ظرفیت های این دو پروژه می توان به گسترش تبادل بین المللی ترافیک IXP در شهید فخری زاده به میزان چهار ترابیت بر ثانیه و همچنین افزایش ظرفیت مراکز تبادل داده در کشور از شش به 24 و به میزان 18 ترابیت در ثانیه به مدت شش ماه.

از جمله دستاوردهای این پروژه ارتقای جایگاه زیرساخت های ارتباطی شرکت در عرصه بین الملل، ارائه خدمات و افزایش ظرفیت قابل ارائه به اپراتورهای داخلی و خارجی، تمرکززدایی از ترافیک از مرکز تهران و توزیع بار در ترافیک محتوای داخلی در کشور، افزایش امنیت اطلاعات و کیفیت خدمات، کاهش هزینه های توزیع و ثبات دسترسی به محتوای داخلی، صرفه جویی در پهنای باند انتقال کشور و موارد دیگر.

اما از دیگر اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت می توان به افزایش ظرفیت شبکه انتقال با استفاده از تجهیزات اصلی با حداقل ظرفیت 20 ترابیت، افزایش حمل و نقل بین المللی ترافیک به میزان حداقل 3 ترابیت، اجرای طرح اصلاح داخلی و بین المللی مهندسی اشاره کرد. ترافیک

  اربیل میادین نفتی بغداد در کرکوک را تصرف کرد

اکنون، در مناطق پرجمعیت، اگر دکل های مخابراتی کمی وجود داشته باشد، کاربر سرعت پایینی را احساس می کند. همچنین ارتباط کاربر بر اساس سیم های مسی است که سرعت محدودی دارد. بر همین اساس، کارکنان شرکت ارتباطات زیرساخت، توسعه فیبرهای نوری را برای افزایش کیفیت و سرعت اینترنت ضروری می دانند و بر راه اندازی جنبش نوری در کشور در کشور تاکید دارند.

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت شهریورماه امسال سرعت اینترنت ثابت در کشور 10 مگابیت بر ثانیه است و با فیبر نوری می توان سرعت را تا 100 مگابیت بر ثانیه و حتی 1 گیگابیت بر ثانیه افزایش داد و کیفیت سرعت اینترنت را می توان تضمین کرد.

به گفته وی، ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال از سال 1396 تا 1400 از 10 هزار و 41 گیگابیت بر ثانیه به 36 هزار و 313 گیگابیت بر ثانیه رسیده است، همچنین ظرفیت اینترنت پهن باند بین المللی نیز از سال 1396 تا 1396 به 7119 گیگابیت بر ثانیه رسیده است. پایان سال گذشته که 4.7 برابر افزایش نشان می دهد.

همچنین ظرفیت پهنای باند داده داخلی از سال 1396 تا پایان سال 1400 از 6986 گیگابایت بر ثانیه به 32 هزار گیگابایت در ثانیه افزایش یافت. علاوه بر این، ترانزیت بین المللی از 1396 تا پایان سال قبل از 1500 گیگابایت در ثانیه به 4944 گیگابایت در ثانیه رسید.

بر اساس این گزارش، لایه تجمیع در اختیار شبکه مخابراتی مدت زیادی است که به روز نشده و از سرعت پیشرفت شبکه عقب مانده است. به همین دلیل دولت سیزدهم تصمیم گرفت اپراتورهای ثابت و همراه را در زمره آوردن فیبر به منازل قرار دهد تا کار سریعتر پیش برود. تا سال گذشته دسترسی فیبر نوری به 2 میلیون رسیده و تا پایان این دولت به گفته مسئولان به 20 میلیون خواهد رسید.

  فراخوان شرکت در پایگاه های دانش تجهیزات پاک در جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر

اینترنت ADSL که پس از اینترنت همراه کاربران زیادی در ایران دارد، یکی از قدیمی ترین سرویس های اینترنتی در جهان است و بدون نیاز به سیم کشی و نصب خطوط جدید، امکان برقراری ارتباط ADSL روی خطوط تلفن ثابت وجود دارد. اینترنت ارزان‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر از سایر انواع پهنای باند راه‌اندازی می‌شود، اما با محدودیت‌هایی مانند سرعت دانلود زیر 24 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود کمتر از دو مگابیت مواجه است.

در عین حال یکی از انواع جدید اینترنت ثابت، اینترنت فیبر نوری (FTTX) مبتنی بر کابل های فیبر نوری است که از کابل های مسی یا خطوط تلفن استفاده نمی کند و کابل های فیبر نوری اطلاعات را انتقال می دهند. از آنجایی که اینترنت فیبر نوری از سیگنال های فیبر نوری استفاده می کند، کیفیت و سرعت بالاتری نسبت به ADSL دارد و می تواند بدون توجه به فاصله کاربر و سرویس دهنده، کیفیت و سرعت یکسانی را ارائه دهد و تا 1 گیگابیت سرعت دانلود و آپلود را ارائه دهد. به همین دلیل مسئولان بر لزوم توسعه فیبر نوری در کشور تاکید دارند.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نصب فیبرهای نوری یک پروژه 10 ساله است، اما تلاش می شود ظرف سه یا چهار سال این کار انجام شود. این شغل یک کار بزرگ و ملی است و همه بخش‌های مختلف باید برای تحقق این کار تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید