مکرون روسیه را کشوری استعمارگر در مستعمره سابق فرانسه خواند

1089487 فقط خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در سفر به بنین، کشوری که 150 سال است تحت سلطه استعمار فرانسه قرار دارد، روسیه را یکی از آخرین دولت های امپریالیستی و استعمارگر در جهان توصیف کرد و مسکو را متهم کرد. ترویج نوعی جنگ ترکیبی

پنج ماه پس از آغاز جنگ در اوکراین، رئیس جمهور فرانسه همچنان لحن خود را نسبت به سیاست های ولادیمیر پوتین تندتر می کند. متهم كردن روسيه به «استعمار» توسط كشوري كه با حضور نظامي خود به مدت تقريباً دو قرن بر سرزمين هاي زيادي در قاره آفريقا تسلط داشت، با واكنش انتقادي عمدتاً از سوي گرايش هاي سياسي-رسانه اي چپ فرانسه مواجه شد. کشوری که هرگز از قربانیان تاریخ استعماری خود در آفریقا عذرخواهی نکرده است.

سرزمینی که امروزه به نام جمهوری بنین شناخته می شود از سال 1894 تا 1960 تحت اشغال ارتش فرانسه بود.

مکرون پس از کامرون در دومین ایستگاه سفر منطقه ای خود به آفریقا به جمهوری بنین رفت. رئیس جمهور فرانسه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهور بنین، پاتریس تالون، گفت: «روسیه [با تصمیم] این یکی از آخرین قدرت های استعماری امپریالیستی است که کشور همسایه را اشغال کرده است.

این سفر و انتقادات متعدد از سیاست های مسکو همزمان با دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با رهبران آفریقا است. به نظر می رسد مکرون در تلاش است تا از نزدیک شدن و وابستگی بیشتر کشورهای آفریقایی به روسیه جلوگیری کند. در دوران جنگ سرد و استعمارزدایی، مسکو یکی از متحدان دیپلماتیک و گاه نظامی استقلال طلبان بود. از اواسط دهه 1960، اتحاد جماهیر شوروی نقش محافظ جنبش های ضد استعماری جمهوری خلق چین و متعاقباً کشورهای پیرامونی بلوک شرق و جنبش غیرمتعهدها از جمله کوبا را به عهده گرفت.

  استراتژی های طلایی برای از بین بردن احساسات منفی و استرس - تفکر مدرن

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید