مولفه های تشویقی باید برای دانشجویان دستیار بهداشت سازماندهی شود

رئیس سازمان امور دانشجویان:

42111 484 فقط خبر

داداشپور گفت: باید مولفه های محرک و اقناع کننده برای دانشجویان دستیاری سلامت ساماندهی شود و در این زمینه شناخت و قدردانی از مراکز دانشجویی دستیار سلامت و انتخاب دستیاران فعال و ممتاز ضروری و ضروری است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، هاشم داداش پور در پنجمین همایش سراسری کانون های دانشجویی همیاران سلامت که به همت دانشگاه شیراز برگزار شد، اظهار کرد: در سال های اخیر به ویژه در دو دهه اخیر موضوع تأسیس تشکل های دانشجویی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. به طوری که معاونت دانشجویی موفق به تأسیس مؤسسات بسیاری در دانشگاه ها شد.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش های دریافتی حداقل 20 هزار تشکل اعم از کانون ها، انجمن ها و … ایجاد شده که 99 درصد آن ها را تشکل های فرهنگی اجتماعی تشکیل می دهند و کانون های سلامت دانش آموزی نیز جزو این گروه هستند.

داداش پور با بیان اینکه از این 20 هزار تشکل دانشجویی، 488 تشکل آن مرکز همیاری سلامت را در بر می گیرد، گفت: به عبارتی 4 درصد از کل تشکل ها درگیر هستند که عدد قابل توجهی است و اهمیت این حوزه را نشان می دهد.

معاون وزیر علوم بیان کرد: اولین درخواست ما از مراکز مشاوره و سلامت روان گسترش کانون های دانشجویی همیاران سلامت است. همچنین امیدواریم شاهد فعال شدن کانون های دانشجویی همیاران سلامت باشیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان با یادآوری نقش موثر دستیاران سلامت، ادغام و پیوند هر چه بیشتر مراکز دانشجویی دستیاری سلامت با مراکز مشاوره و روان درمانی و مراکز بهداشتی و درمانی را ضروری دانست و گفت: باید مولفه های تشویقی و ترغیب کننده برای دانشجویان رشته بهداشت ساماندهی شود. دستیاران و در این زمینه شناسایی و ارزیابی انجمن های دانشجویی دستیاران بهداشت و درمان و انتخاب دستیاران فعال و ارشد ضروری و ضروری است.

  «همه» به کارگردانی بهرنگ توفیقی - اندیشه معاصر است

وی با بیان اینکه این نشست می تواند در شناخت مشکلات مشترک دانش آموزان به ویژه در سطح منطقه مفید باشد، گفت: با توجه به تاثیرگذاری زیاد دانشجویان بر یکدیگر، شبکه سازی کانون های دانشجویی همکاران سلامت تاثیر زیادی خواهد داشت. در مورد ارتقای سلامت

داداش پور افزود: مهم ترین مسئولیت این است که بتوان به همسایه کمک کرد. اگر دانشجویان بتوانند با نوآوری در این زمینه تجربیات ارزشمند خود را به یکدیگر انتقال دهند، بسیار موثر خواهد بود.

از همه اینها گفته است که اگر گفتار و کردار انسان یکی نباشد; هیچ تاثیری نخواهد داشت؛ وی خطاب به بهورزان گفت: تا حد امکان از گفتار بدون پشتوانه برای تاثیرگذاری بیشتر خودداری کنید.

انتهای پیام/4167/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید