موضع شهرداری تهران در مورد سرقت سردیس تیمسار فلاحی/ کدام سازمان در ناپدید شدن سردیس تیمسار فلاحی دست دارد؟

در آنا بخوانید؛

42008 340 فقط خبر

مدتی پیش تیمسار فلاحی سردیس ناپدید شد و اکنون مشخص نیست که چه کسی مسئول این ناپدید شدن یا سرقت سردیس است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی و پلیس خبرگزاری آنا، چندی پیش خبر ناپدید شدن سردیس تیمسار فلاحی در رسانه ها منتشر شد.

در ابتدای این حادثه عده ای به دنبال سارق بودند تا سردیس را پیدا کنند و عده ای هم از تخریب آن بر اثر اغتشاشات صحبت می کردند و پیگیری های شهرداری تهران تا عصر دیروز نتیجه مثبتی نداشت. ; تا جایی که سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای از حذف این سردیس برای تعمیرات خبر داد.

سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران شامگاه گذشته 27 مهرماه در اطلاعیه ای اعلام کرد: تندیس سرلشکر شهید ولی الله فلاحی در چهارراه ولیعصر و شهید نصب شد. خیابان های فلاحی (منطقه زعفرانیه تهران) در سال 1393 به دلیل گذشت زمان و نیاز به مرمت، به کارگاه آفرینش آثار تجسمی سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش منتقل شد تا در محل قبلی آن پس از ترمیم

اما مسئولان مدیریت شهری نظر دیگری دارند و علیرضا نادعلی، سخنگوی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا. وی در خصوص مفقود شدن سردیس تیمسار فلاحی اظهار داشت: سازمان زیباسازی شهرداری تهران اعلام کرد این مجسمه به دلیل عدم هماهنگی با سازمان زیباسازی و مجموعه شهرداری تهران به سرقت رفته است.

  "گروه بندی" و "محصولات تحول"؛ 2 عنصر اصلی صنایع فرهنگی

وی در پاسخ به این سوال که آیا سردیس از سوی سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران حرکت کرده است، گفت: اگر مجموعه ای بخواهد علیه سردیس اقدامی انجام دهد باید با زیباسازی هماهنگ شود. سازمان، مانند تا کنون هیچ هماهنگی با سازمان زیباسازی انجام نشده است

نادعلی گفت: این مجسمه در سازمان زیباسازی وجود ندارد و همانطور که گفته شد هیچ مشکلی به صورت رسمی از سوی سایر سازمان ها به سازمان زیباسازی اعلام نشده است.

مسئولان شهری معتقدند وظیفه نگهداری از مجسمه های تهران بر عهده سازمان زیباسازی است و شهرداری تهران بر این اساس موضع گیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید