موسوی: استقلال شایسته ترین تیم برای قهرمانی بود/ کمبود ستاره در پرسپولیس احساس شد

1072872 فقط خبر

سید علی موسوی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی آنا برای قهرمانی استقلال وی در حالی که سه هفته تا پایان بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران باقی مانده است، گفت: بدون شک او در این فصل کمترین تردید را در رقابت ها داشت و با اجرای درست استراتژی های خود توانست زودتر از موعد به عنوان قهرمانی دست یابد. آنها از ابتدا دفاع منسجمی داشتند و برنامه شان این بود که با کمترین اختلاف ممکن پیروز شوند.البته برای تمام تیم هایی که برای کسب بهترین نتیجه در این فصل تلاش کرده اند، اما استقلال شایسته ترین تیم برای قهرمانی بود. قهرمانی و شایسته بردن جام است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیتی که در این فصل برای استقلال داشت، می توانست دو جام کسب کند، اما در جام حذفی حرفه ای عمل نکرد و فرصت طلایی دوبله را از دست داد. تیم دیگری به جای اضافه شدن به ویترین باشگاه. مدیریت بسیار خوب این فصل روی عملکرد آبی ها تاثیر گذاشته است. مدیریت باشگاه حاشیه ای نبود و مشکلاتی را جمع آوری کرد تا تیم به دور از هرگونه مشکل بیهوده برای قهرمانی در جام حذفی تمرکز کند. اگر کادر فنی و بازیکنان تجربه کافی داشتند این قهرمانی می توانست زودتر از هفته بیست و هفتم به دست بیاید. استقلال به آرامش و ثبات نیاز داشت و در نهایت توانست به هدفش برسد.

پیشکسوت تیم استقلال در پاسخ به اینکه برخی معتقدند از دست دادن 7 امتیاز از گل گهر نقش مهمی در شکل گیری استقلال داشت چرا که برخی از امتیازات این تیم نصیب آبی ها شد، گفت: گل گهر عملکرد خوبی در این فصل داشت اما 2 امتیاز برای این تیم به استقلال اضافه شده است. اگر او کسر کند و این تیم 7 امتیاز به مجموع امتیازاتش اضافه کند باز هم بیش از 10 امتیاز از استقلال عقب است. از سوی دیگر تیم های سپاهان و پیکان هر کدام 3 امتیاز برای پنالتی گل گهر به دست آوردند اما با وجود این امتیازات موفق به کسب عنوان قهرمانی نشدند. اینکه استقلال قهرمان شد نتیجه یک بازی نبود و این تیم 27 هفته شکست نخورد و گرفتار تردید و تحمل خاصی نشد. در بهترین شرایط مثل پرسپولیس و سپاهان، گل‌گوتا زیر قله ایستاد.

  ببینید: آمادگی خانوادگی بازیکنان خارجی برای پیوستن به استقلال و پرسپولیس!

بیشتر بخوانید:


موسوی برای آن پرسپولیس او گفت: «من کاملاً با آن موافقم. اگر استقلال بعد از 9 فصل موفق به برد شد به این دلیل بود که استخوان بندی این تیم در ابتدای فصل حفظ شد و بازیکنان کلیدی به تیم تزریق شدند. در نقل و انتقالات نیم فصل بازیکنان خوبی هم به استقلال پیوستند. پرسپولیس که در 5 فصل اخیر قهرمان لیگ برتر شده، در این فصل بازیکنان خوبی را از دست داد و تعویض های خوبی جذب نکرد. کمبود ستاره در عملکرد فصل گذشته پرسپولیس محسوس بود و فرصتی برای رقابت با استقلال وجود نداشت. البته تغییرات در ترکیب بازیکنان را نباید تنها عامل دانست و مشکلات دیگری نیز در این زمینه تاثیرگذار بود. استقلال اگر می خواهد فصل آینده مدعی باقی بماند باید کیفیت خود را بالا ببرد و بازیکنانی داشته باشد که شرایط کادر فنی را برآورده کنند.

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید