موتور اقتصاد دیجیتال؛ استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان

1072977 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان برای ایجاد خدمات جدید و بهینه سازی خدمات موجود تاکید کرد.

محمود لیایی معاون وزیر ارتباطات به همراه محمدرضا گادری عضو هیئت مدیره و رئیس مرکز نوآوری و حمیدرضا امینی راد معاون برنامه ریزی راهبردی و توسعه فناوری اطلاعات با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد. زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری.

سورنا ستاری در این نشست با بیان اینکه موتور اقتصاد دیجیتال روزه دار است، با تمرکز بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها برای ایجاد خدمات پستی جدید و بهینه سازی خدمات موجود گفت:

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر تکمیل فرآیند پس از انتشار و ارائه طرح های نوآورانه تاکید کرد.
وی با ارزیابی اقدامات شرکت ملی پست برای راه اندازی مراکز نوآوری پستی، افزود: حضور استارت آپ ها و کسب و کارهای جدید پستی بستر بسیار خوبی است که شرکت پست نیز از این مشاغل حمایت می کند.

معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به شعار سال و فرمان مقام معظم رهبری برای توسعه تعاملات با شرکت های دانش بنیان و تحریک تولید و اشتغال زایی، پست را تشریح کرد. اقدامات در زمینه دانش شرکت های مستقر و استارت آپ ها

محمود لیایی بابیان اینکه پست به عنوان لجستیک نقش کلیدی و حیاتی ایفا می کند، گفت: شرکت ملی پست در تلاش است در مدل کسب و کار جدید بستر خود و با همکاری شرکای تجاری استراتژیک خود بر توسعه و بهبود زیرساخت های لجستیکی تمرکز کند. از جمله شرکت ها و استارت آپ های بخش خصوصی. ارائه کسب و کار و خدمات لازم برای تکمیل زنجیره ارزش کلیه فروش در داخل و حتی خارج از کشور، برای هر عرضه کننده و خریدار در هر اندازه.

  فضای آزاد در ژانر کمدی، ترسناک و انیمیشن در چهلمین جشنواره فیلم فجر - اندیشه معاصر

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: در هفته انتشار رویداد پست اینوتکس را با حضور استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان صاحب ایده برگزار می کنیم و با اقدامات مراکز نوآوری پست آشنا می شویم.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست در ادامه از راه اندازی و توسعه سامانه روستای بازار خبر داد و گفت: این سامانه برای خدمت رسانی به دهقانان عزیز کشور آماده شده و معرفی و استفاده از ظرفیت آن در تمامی استان ها مورد تاکید است.

وی توسعه این سامانه را گامی مهم در توسعه اشتغالزایی و رونق در بازار مشاغل کوچک و روستایی دانست و افزود: شرکت پست در نظر دارد در زمینه تولید محصولات پستی مبتنی بر فناوری محصول محور باشد.

محمدرضا قادری از برگزاری رویداد نوآوری و کارآفرینی شرکت ملی پست با عنوان “ایده بازار پست” با حضور شرکت های دانش بنیان عضو مراکز نوآوری پستی خبر داد و هدف از برگزاری این رویداد نمایش فرصت ها است. برای این شرکت ها لجستیک پیشرفته را بخوانید.

عضو هیئت مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست افزود: این رویداد روز چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه در موزه ملی ارتباطات برگزار می شود.

انتهای پیام/3004/

دیدگاهتان را بنویسید