موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیل در چهار استان کشور

1047028 فقط خبر

در جلسه شورای دولت بعدازظهر امروز یکشنبه که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، اعضای دولت مبلغ یک میلیارد و 174 میلیون و 420 میلیون ریال اعتبار و مبلغ یک میلیارد و 234 میلیون و 400 میلیون ریال اعتبار بانکی اختصاص دادند. تسهیلات برای جبران خسارات ناشی از زلزله در دو استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری موافقت شد.

با تصویب هیات وزیران مبلغ 528 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبار مذکور برای جبران خسارت زلزله شهرستان اندیکا استان خوزستان و مبلغ 645 میلیارد و 920 میلیون ریال اختصاص یافت. ریال برای جبران زیان های وارده در شهرستان های کوهرنگ، چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.
اعتبارات فوق شامل کمک بلاعوض برای احداث واحدهای مسکونی شهری و روستایی، کمک هزینه تعمیر و نگهداری واحدهای مسکونی شهری، روستایی و تجاری آسیب دیده، کمک هزینه ساخت واحدهای مسکن حیوانات و هزینه نگهداری و آواربرداری و خدمات مدیریت پروژه می باشد.
همچنین دولت برای جبران خسارات ناشی از زلزله در شهرستان های مذکور مبلغ یک میلیارد و 234 میلیون و 400 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (820 میلیارد ریال برای شهرستان اندیکا در استان خوزستان و مبلغ 414 میلیارد و 400 ریال) اختصاص داد. میلیون ریال برای شهرستان های کوهرنگ، چهارمحال و بختیاری) با سود شهری 5 درصد و سود روستایی 4 درصد و مهلت بازپرداخت 15 ساله (سه سال مشارکت مدنی و 12 سال بازپرداخت فروش).
همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است هر 3 ماه یکبار گزارش اجرای این مصوبه را همراه با نظارت فنی و اجرایی بر روند بازسازی به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

  اروپا نتوانست بسته ششم تحریم ها علیه روسیه را تصویب کند

دولت با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیل در چهار استان کشور موافقت کرد.
شورای دولت با اختصاص 1.64 میلیارد و 100 میلیون ریال به عنوان هزینه برای جبران خسارات ناشی از سیل دی ماه 1400 در استان های هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان موافقت کرد.
بر این اساس مبلغ 115 میلیارد و 925 میلیون ریال برای شهرستان های استان هرمزگان، مبلغ 214 میلیارد و 425 میلیون ریال برای استان فارس، مبلغ 173 میلیارد و 250 میلیون ریال برای استان کرمان و مبلغ 570 میلیون ریال. میلیارد و 500 میلیون ریال برای استان سیستان و بلوچستان در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت تا طبق ضوابط و مقررات هزینه شود.
همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شد گزارش اجرای این تصویب نامه را به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای اجرای طرح های پیشگیری از بلایای طبیعی در استان اردبیل
همچنین با تصویب هیأت وزیران مبلغ 400 میلیارد ریال در قالب تملک دارایی های سرمایه ای به اجرای طرح های پیشگیرانه در برابر بلایای طبیعی برای احداث و مرمت سیل بندها و تأسیسات و پل های شهری در سال جاری اختصاص یافت. شهرهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین در استان اردبیل.
همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل موظف شد هر 3 ماه یکبار گزارش اجرای این مصوبه را به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

توافق برای تخصیص تسهیلات بانکی برای جبران خسارت سیل در بندر امام خمینی.
با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب دولت، مبلغ سه هزار و 221 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار برای هزینه و تملک دارایی های سرمایه ای برای بازسازی قسمت های آسیب دیده ناشی از سیل و آبگرفتگی در مناطق غیررسمی و پر هرج و مرج شهر بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان توزیع شد.
همچنین مبلغ 7 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم هزینه (با سود و کارمزد 5 درصد شهرداری و بازپرداخت 15 ساله شامل 3 سال مشارکت مدنی و 12 سال اقساط) با هدف بازسازی مسکونی. مناطق آسیب دیده ناشی از سیل و آبگرفتگی در مناطق سعید در شهر بندر امام خمینی (ره) پرداخت می شود و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز موظف است نظارت فنی و اجرایی بر روند بازسازی و ارسال گزارش اجرای عملیات بازسازی را انجام دهد. این تصویب نامه به برنامه و سازمان های بودجه و مدیریت بحران کشور هر 3 ماه یکبار

  با روزه داری اعتماد به نفس خود را تقویت کنید - خبرگزاری آنا

گزارش وزارتخانه های میراث فرهنگی و کشور از ظرفیت گردشگری و توسعه شهرهای آبادان و خرمشهر
در جلسه امروز هیات دولت همچنین وزارتخانه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کشور گزارشی از ظرفیت گردشگری و توسعه دو شهر آبادان و خرمشهر به هیات وزیران ارائه کردند.

اصلاح آیین نامه تعیین رشته های تحصیلی و شرایط پرداخت هزینه تحصیل ایثارگران
هیأت وزیران نسبت به تأمین نظر شورای اسلامی و رفع ایراد نسبت به مفاد اجرایی تبصره ماده (66) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشروط به تعیین رشته های آموزشی مورد نیاز. ، نوع، میزان و شرایط پرداخت شهریه دانشجویی، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر موافقت ایشان با اصلاح آیین نامه فوق.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید