موافقت برنامه و سازمان بودجه با پرداخت 200 میلیون تومان تسهیلات مسکن روستایی

1089436 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، دولت با وجود مشکلات عدیده اقتصادی و در شرایطی که بار مالی سنگین پرداخت یارانه نقدی را به دوش می کشد، در راستای ترویج ساخت مسکن پایدار در روستاها در برابر بلایای طبیعی از جمله مانند سیل و زلزله، نوسازی بافت فرسوده روستایی و ارتقای کیفیت زندگی روستاییان تصمیم گرفت سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی را از 100 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش دهد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز گذشته در نامه ای به رئیس سازمان برنامه بودجه با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن در روستاها و همچنین برنامه و بودجه، خواستار کمک این سازمان شد. این سازمان در پاسخ به دستور رئیس جمهور، علی رغم برنامه جدی دولت برای جلوگیری از هرگونه فشار، بودجه تورمی با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، از روز شنبه (18 مرداد) با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به کلیه بانک های عامل، مبلغ وام نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی از 120 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش می یابد. فرآیند اخذ وام های جدید در سراسر کشور برای متقاضیان.

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از تسهیلات ایجاد شده در طرح های توسعه روستایی به نمایندگی از جامعه روستایی کشور از زحمات دولت مردمی و مساعدت های دکتر رئیسی قدردانی کرد. سازمان برنامه و بودجه در ابلاغ این قانون.

انتهای پیام/

  دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان جام توریخانوف قزاقستان شد

دیدگاهتان را بنویسید