موافقت با ایجاد آزمایشگاه زیست محیطی مطمئن در شهرکرد

عباس جعفری در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از شهرکرد، پس از بازدید میدانی کارشناسان محیط زیست چهارمحال و بختیاری، از توافق اصولی با راه اندازی آزمایشگاه معتمد محیط زیست در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد خبر داد. بخش : پایش و اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی و کنترل و جلوگیری از ورود آنها به محیط زیست به عنوان یکی از مهمترین پایه های اساسی توسعه پایدار شناخته می شود که در کشور با رعایت قوانین و اهداف چهارم و چهارم مورد توجه جدی قرار گرفته است. برنامه پنجم توسعه.

وی افزود: بر اساس بند الف ماده 61 این قانون، به منظور ارتقای کمی و کیفی نظارت بر محیط زیست و کاهش عوامل آلاینده و مخرب محیط زیست، کلیه واحدهای عمده تولیدی، صنعتی، ساختمانی، خدماتی و زیربنایی ملزم به اجرای طرح خوداظهاری هستند.» برای این منظور درخواست اخذ گواهینامه از آزمایشگاه محیط زیست مورد اعتماد، تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه اعتماد محیط زیست، تهیه و تدوین دستورالعمل آزمایش و آموزش کارکنان.

موافقت با ایجاد آزمایشگاه زیست محیطی مطمئن در شهرکرد

رئیس آزمایشگاه اعتماد زیست محیطی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: اداره کل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری نمونه های ناشناخته ای را برای تعیین صحت آزمایش ها ارسال و نتایج آزمایش های دانشگاه را با دقت بالا تایید کرد. کشور

جعفری گفت: برای پایش و کنترل کیفی آب، فاضلاب و پساب صنعتی، پارامترهای اندازه گیری شده توسط واحد شیمیایی، سولفات، فسفات، نیترات، دما، نیتریت، آمونیاک، سولفید، سولفیت، سختی کل، سختی کلسیم، منیزیم، کلرید، کدورت، قلیایی بودن فنل فتالئین، قلیایی بودن گازهای متیل اورانژ، CO2 و DO و آزمایشات COD، BOD، pH، TDS، TSS، TS و در بخش بیولوژیکی کلی فرم ها، کلیفرم های عمومی تایید شد. آزمایشگاه زیست محیطی مورد اعتماد اکنون کاملاً آماده است تا موافقت نامه های نظارت و افشای خود را برای صنایع و کارخانه ها امضا کند.

  تعداد مبتلایان به بیماری عروق کرونر قلب در جهان از مرز 408 میلیون نفر گذشت + گرافیک - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید