“مه پلاسما” در مقیاس نانو ایجاد می شود

959879 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، محققان ژاپنی روش جدیدی را برای تولید مه پلاسما در ابعاد نانو ارائه کرده اند که قابلیت استفاده گسترده در پزشکی را دارد.

داروی پلاسما یک فناوری درمانی است که از پلاسما در فشار اتمسفر استفاده می کند. این فناوری به عنوان یک ابزار نوآورانه در پزشکی مورد توجه قرار گرفته است. این فناوری پتانسیل استفاده در کاربردهای مختلف از بهبود زخم تا درمان سرطان را دارد. اکثر ابزارهای پلاسما زیست پزشکی از اثرات مستقیمی مانند گرما، تحریک نور و گونه های شیمیایی واکنشی استفاده می کنند که روی بدن بیمار اعمال می شود.

اگرچه ابزارهای فعلی برای درمان ضایعات یا زخم‌های روی سطح بدن مفید هستند، اما چالش‌های زیادی پیش از استفاده ایمن از این فناوری‌ها در بدن انسان وجود دارد.

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه کشاورزی و فناوری توکیو روشی را برای تولید مستقیم پلاسما به شکل پودر در اندازه نانو ایجاد کرده است.

در حال حاضر پلاسما در پزشکی استفاده می شود و کاربردهای آن عمدتاً محدود به درمان سوختگی ها، بیماری های پوستی و زخم هایی است که ضایعه در معرض دید قرار می گیرد. برای اینکه از پلاسما برای درمان اندام های داخلی بیمار استفاده شود، محققان باید راه های جدیدی برای انتقال پلاسما بیابند.

برای حل این چالش، تیم تحقیقاتی روشی را برای تولید مستقیم پودر در مقیاس نانو با عبور محلول از فضای تخلیه سد دی الکتریک ارائه کردند. آنها قادر به تولید پودر برای سه نوع محلول از جمله محلول های مبتنی بر آب و روغن بودند. سپس تغییرات خواص فیزیکی و شیمیایی هر محلول را مطالعه می کنند. یافته های آنها نشان می دهد که رسانایی الکتریکی محلول بر راندمان تولید مه تأثیر می گذارد.

  افشاگری متناقض از بازگشت قلعه نویی پس از کسر امتیاز / امتیاز گهر؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید